Kariņš: Neplānojam pastiprināt ierobežojošos pasākumus, bet arī atslābt vēl nevaram

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Neplānojam vairāk pastiprināt ierobežojošos pasākumus, bet arī atslābt vēl nevaram – redzam, kā vētra vēl plosās, bet esam uz pareizās takas, intervijā Latvijas Radio sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš atgādināja, ka pirmdien, 6.aprīlī, koalīcijas partneri vienojās, ka ārkārtējās situācijas termiņu varētu pagarināt par četrām nedēļām. Otrdien valdībā vēl tiks uzklausīts jaunākais epidemiologu viedoklis, bet «domājams un jāsagatavojas, ka tās būtu vēl četras nedēļas», sacīja premjers.

Vaicāts, kādēļ ārkārtējā situācija netiek pagarināta uz ilgāku laiku, vajadzības gadījumā to atceļot ātrāk, Kariņš uzsvēra, ka «stiept bezgalībā arī nav jēgas», turklāt tas var lieki satraukt cilvēkus. Četras nedēļas ir pārskatāms posms, sacīja valdības vadītājs, piebilstot, ka piektdien apritēs līdzšinējā ārkārtējā perioda četras pilnas nedēļas.

Ja situācija ies uz labo pusi, tiks lemts, ko var «laists brīvāk», bet, ja kļūs sliktāk, būs jāskatās, ko vēl var darīt, lai sevi pasargātu, uzsvēra Ministru prezidents.

Premjers arī akcentēja Saeimas darbu, norādot, ka šajā laikā sadarbība starp to un valdību ir ļoti laba.

Kā ziņots, otrdien, 7.aprīlī, Ministru kabinets attālinātā sēdē skatīs vairākus ar ārkārtējo situāciju saistītus noteikumu projektus.

Lai ierobežotu COVID-19 izplatību, no 13.marta līdz 14.aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas