Premjers no jaunā iekšlietu ministra sagaida stingru grožu saņemšanu Ukrainas bēgļu jautājumos

No topošā iekšlietu ministra Kristapa Eklona, par kura apstiprināšanu šonedēļ vēl jābalso Saeimai, sagaidām stingru grožu saņemšanu Ukrainas bēgļu jautājumos, jo līdz šim tā nav bijis, premjera Krišjāņa Kariņa sacīto  intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma citē lsm.

Viņš norādīja, ka vairumā pašvaldību ar bēgļu izmitināšanu viss ir kārtībā, bet ir atsevišķi gadījumi, kur ir problēmas. Kariņš sagaida, ka bēgļus izmitinās proporcionāli iedzīvotāju skaitam Latvijas pašvaldībās, kas plānots jau iepriekš, bet nav paveikts. Iekšlietu ministrijai jākoordinē, lai tas tā notiktu.

Premjers uzskata, ka līdz šim ir bijušas grūtības izprast, ka bēgļi būs ilgtermiņa problēma. Pēc viņa teiktā, jāveicina Ukrainas civiliedzīvotāju iekļaušanās sabiedrībā. Priekš cilvēkiem, kuri nevar strādāt, pašvaldībai jāattīsta telpas, kur cilvēki var uzturēties ilgāku laiku.

Kariņš sacīja, ka grūtības ir ar dažām pašvaldībām.

Viņš nenoliedza, ka šīs grūtības ir reālas, bet norādīja uz to, ka visvairāk sūdzas vietvaras, kurās vadība ir opozīcijā Ministru kabineta koalīcijas partijām.

Lasiet arī: Pavļutam nav šaubu par koalīcijas atbalstu iekšlietu ministra amatam virzītajam Eklonam

Kā ziņots, AP nolēmusi vakantajam iekšlietu ministra amatam virzīt Eklonu. VUGD ģenerālis uzrunāts šim amatam vairāku iemeslu dēļ. Tostarp, par viņu esot bijušas labas atsauksmes no iepriekšējās iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP). Partiju apvienībai un ministra amata kandidātam sakrītot prioritātes par iekšlietu sistēmas un valsts drošības jautājumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas