Kariņš prognozē valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas ilgumu

Prognozēju, ka ārkārtējā situācija Latvijā pēc 6.aprīļa netiks pagarināta, lai gan tas paredz, ka noteiktie ierobežojumi tiks mīkstināti tikai pakāpeniski, 24.marta rīta intervijā LTV raidījumam Rīta panorāma sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

«Protams, ka mēs šajā ārkārtas situācijā dzīvojam jau gadu, bet, situācijai nedaudz uzlabojoties, vairs nav vajadzīgs lietot šo juridisko terminu, kas nenozīmē, ka noteiktie ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai uzreiz tiks atcelti, jo tie tiks mainīti pakāpeniski,» sacīja Kariņš.

24.marta Ministru kabineta sēdē plānots diskutēt par ārkārtējās situācijas nepagarināšanu pēc 6.aprīļa un par pakāpenisku Covid-19 dēļ ieviesto ierobežojumu mīkstināšanu.

Valdības sēde sāksies plkst. 10.00.

Valdība varētu apspriest priekšlikumu nepagarināt ārkārtējo situāciju pēc 6.aprīļa, vienlaikus paredzēts diskutēt par patlaban valstī noteikto ierobežojumu pakāpenisku mīkstināšanu.

Sēdes laikā plānots uzklausīt Veselības ministrijas sagatavoto informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi, testēšanu, kā arī situāciju ģimenes ārstu praksēs.

Tāpat sēdē tiks uzklausīta aktuālā informācija par vakcināciju pret Covid-19.

Valdība arī skatīs Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto priekšlikumu, kas paredz, ka šajā mācību gadā 9.klases skolēniem obligāti jākārto diagnosticējošie darbi latviešu valodā un matemātikā, kā arī, pēc skolas izvēles, varēs kārtot diagnosticējošos darbus svešvalodā, Latvijas vēsturē, mazākumtautības valodā, dabaszinībās.

Sēdē tiks arī skatīt Finanšu ministrijas sagatavotais ziņojums par 2022.gada budžeta izstrādes grafiku.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 6.aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas