Kariņš redz «gaismu tuneļa galā»

Gaismu COVID-19 krīzes tuneļa galā nodrošina plānotās vakcīnas, trešdien, 2.decembrī, uzrunājot Saeimu, sacījis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš uzsvēra, ka valsts atrodas krīzes stāvoklī, kā rezultātā ieviesta virkne ierobežojumu un drošības pasākumu. Līdztekus tam valdība izveidojusi virkni pasākumu ekonomikas atbalstam, un jau vakar Valsts ieņēmumu dienestā bija pieteikušies gandrīz 700 uzņēmumu dažāda veida atbalstiem.

«Pabalsta sistēmu izveidojām, balstoties uz mācībām, ko guvām pavasarī. Tagad saprotam, ka pabalsti nevar būt saistīti ar nodokļa režīmiem,» teica Kariņš, solot vērtēt iespējas, kā vēl stimulēt valsts ekonomiku un palīdzēt cilvēkiem.

Kariņš akcentēja, ka pamats krīzes pārvarēšanai ir ļoti elementāru drošības pasākumu ievērošana.

«Redzam, ka patlaban ir krīzes punkts. Saredzam gaismu tuneļa galā – tās ir izstrādātās vakcīnas,» teica politiķis.

Lasiet arī: Jaunatklātie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 690, Lietuvā – 2 109, Igaunijā – 524

Valdības vadītājs akcentēja, ka tiek gaidīts vakcīnu apstiprinājums Eiropas Zāļu aģentūrā. «Latvija ir rezervējusi vakcīnas no vairākiem ražotājiem. Ir rezervēts tik plašs loks, jo nezinām, kuras vakcīnas saņems atļaujas,» skaidroja amatpersona.

«Mūsu mērķis būtu vakcinēt visus Latvijas iedzīvotājus par velti. Vakar norezervējām plānotās naudas, un, ja vajadzēs vairāk, to nekavējoties darīsim,» teica politiķis.

Politiķis prognozē, ka grūti būs vēl nākamos sešus deviņus mēnešus, līdz vakcīnas būs izstrādātas, apstiprinātas, saražotas, izplatītas un pielietotas.

«Tas nozīmē, ka mums jāgatavojas drošības pasākumus ievērot vismaz līdz vasaras vidum,» brīdināja premjers.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!