Kariņš: Regulējums par ierobežojumu sportistiem saņemt prēmiju tikai par vienu medaļu būtu maināms

Regulējums par ierobežojumu, kas pašlaik ierobežo sportistiem saņemt prēmiju tikai par vienu medaļu, būtu maināms, Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) iepriekš norādīja, ka pašreiz spēkā esošo sistēmu paredz noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru. Arī pasaules vai Eiropas čempionātos, pasaules kausu sacensībās, ja sportistam ir bijuši vairāki sasniegumi, tad

naudas balvu piešķir tikai par vienu sasniegumu – par to, par kuru pienākas lielākā naudas balva.

Jau ziņots, ka, lai arī Latvijas Paraolimpiskās komitejas jātnieks Rihards Snikus pirmdien, 30.augustā, Tokijas Paraolimpiskajās spēlēs jāšanas sportā iejādē izcīnīja sev otro sudraba godalgu, bet Diāna Dazīte izcīnījusi sudraba medaļu diska mešanā, bet bronzu – šķēpa mešanā, sportisti saņems vienu naudas balvu, nevis divas.

Lasiet arī: Dubultsasniegums! Dadzīte uzstāda rekordu un saņem bronzas medaļu šķēpmešanā

Sportistam Tokijas Paraolimpiskajās spēlēs šī ir otrā sudraba godalga, tomēr regulējums paredz, ka viņam tiks pasniegta naudas balva par augstāko sasniegumu, kas par sudraba medaļu ir 85 373 eiro. Savukārt viņa treneri un apkalpojošais personāls kopā var pretendēt uz naudas balvu līdz 42 686 eiro apmērā.

Snikus Tokijas Paraolimpiskajās spēlēs jāšanas sportā iejādē brīvā stila disciplīnā izcīnīja sudraba godalgu. Snikus un viņa partnera zirga King of the Dance sniegums sacensībās iejādē I pakāpes brīvā stila disciplīnā tika novērtēts ar 82,087%, kas bija otrs labākais rezultāts.

Latvijas sportisti Tokijā jau ir izcīnījuši piecas medaļas – trīs sudraba un divas bronzas. Divas sudraba medaļas izcīnījis paraolimpiskais jātnieks Rihards Snikus ar zirgu King of the Dance, bet diska mešanā sudraba un šķēpa – bronzas medaļa ir Dadzītes kontā, savukārt Aigars Apinis izcīnījis bronzu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas