Kariņš rosina iepauzēt koalīcijas pārkārtošanas sarunas un atsākt tās pēc pašvaldību vēlēšanām

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir ierosinājis iepauzēt koalīcijas pārkārtošanas sarunas un spriešanu par turpmāko sadarbību atsākt jūnijā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Premjers piedāvājis partneriem pagaidām apturēt sarunas, tās atsākot 7.jūnijā pēc pašvaldību vēlēšanām.

Kā ziņots, valdības koalīcijas partneri 17.maijā pārrunās iespējas mainīt ministru portfeļu sadalījuma proporciju, izriet no politiķu paustā pagājušās nedēļas beigās.

Koalīcijas partneru Sadarbības sanāksmes sēde attālinātajā režīmā sākusies plkst. 14.30, bet pēc tās ir paredzēta attālināta preses konference.

Ministru amatu proporcijas maiņai līdz šim piekrituši trīs koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība (NA), Attīstībai/Par! (AP) un Jaunā vienotība (JV), savukārt Jaunā konservatīvā partija (JKP) un KPV LV šo jautājumu vēl gribēja pārdomāt, piektdien pēc tikšanās ar partneriem žurnālistiem pastāstīja Kariņš.

Jautājums par iespējamu proporciju pārdali valdībā tika aktualizēts pēc tam, kad KPV LV savulaik virzītais ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs mainīja politisko piederību, pārejot uz NA. KPV LV Saeimas frakcija nolēma atsaukt viņu no ekonomikas ministra amata, kas neapmierināja NA. Turklāt līdz ar Vitenberga atsaukšanu no ministra amata KPV LV frakcijas pameta vēl četri deputāti, līdz ar to šīs frakcijas rindas kopš valdības izveidošanas ir sarukušas vairākkārtīgi.

Lasiet arī: Kaimiņš par Vitenberga atstādināšanu: Varētu būt notikušas koalīcijai nezināmas vienošanās

Ņemot vērā minēto, NA pauda vēlmi pārdalīt ministru proporcijas koalīcijā. «Par to piektdien arī runājām, un par to nepieciešama vienprātība koalīcijā. NA, AP un JKP ir gatavi runāt par iespējamu proporciju pārdali, bet KPV LV un JKP izteica, ka viņiem būtu nepieciešams laiks, lai partiju iekšienē izdiskutētu gatavību meklēt risinājumus,» piektdien, 14.maijā, stāstīja Kariņš.

«Darbu ir daudz, bet esmu pārliecināts, ka, ja varam turpināt meklēt kompromisa garu, varēsim atrast labu risinājumu,» pagājušās darba nedēļas izskaņā teica premjers.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas