Kariņš: Saeimas deputāti nav pieraduši pie apolitiskā procesā izraudzītiem kandidātiem

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Daļa Saeimas deputātu nav pieraduši pie kandidātiem, kas nav politiski izraudzīti, tā, runājot par Santas Purgailes virzīšanu Finanšu tirgus un kapitāla komisijas (FKTK) vadītājas amatam, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma trešdien, 9.oktobrī, izteicies Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

«Es virzu mūsu algoritma rezultātu. Tas vienu otru Saeimas deputātu padara bažīgu, jo politiķi nav pieraduši, ka piedāvā kandidātu, kas nav politiski izraudzīts,» teica Kariņš, uzsvērdams, ka Purgaile izvirzīta apolitiskā procesā un viņš izraudzīšanās sistēmai uzticas. Premjers ar potenciālo FKTK vadītāju iepazinies tikai pēc viņas kandidatūras nosaukšanas.

Valdības vadītājs atgādināja, ka, ja Saeima Purgaili neapstiprina, konkurss uz FKTK vadītāja amatu jārīko no jauna un tas prasīt vēl trīs mēnešus.

Vēl par šo tematu: Valdība atbalsta Purgaili FKTK vadītājas amatam; galīgais lēmums jāpieņem Saeimai

Kariņš pauž bažas, ka tādā gadījumā potenciālo kandidātu atsaucība būtu maza, jo būtu dots signāls, ka Saeimas deputātiem nepieciešams subjektīvi pieņemts lēmums, nevis objektīva konkursa rezultāts.

«Dzīva diskusija» par Latvijas Bankas prezidentu

Runājot par nākamā Latvijas Bankas prezidenta izraudzīšanos, Kariņš paredzēja, ka labu kandidātu būs daudz un sarežģījumus radīs vienošanās par to, kuru tad virzīt uz šo amatu.

Premjers pieļāva, ka viņa partija, Jaunā Vienotība, savu kandidātu Latvijas Bankas prezidenta amatam nevirzīs. Kariņš sevi šajā procesā saskata, nodrošinot politiķu vienošanās panākšanu.

Ministru prezidenta ieskatā par nākamo Latvijas Bankas prezidentu būs gaidāma «dzīva diskusija».

Lasiet arī: Kariņš: Atklātam konkursam uz Latvijas Bankas prezidenta amatu vairs nav laika

Neskaidrā fotoradaru nākotne

Sarunas noslēgumā Kariņš izteica cerību, ka fotoradari no Latvijas ceļiem nepazudīs. Viņš uzsvēra, ka to mērķis nav peļņa, bet pieļautās ātruma robežas nodrošināšana.

Premjera ieskatā ir vērts runāt par fotoradaru finansēšanu, jo programma ir veiksmīga un autovadītāji ievēro atļauto ātrumu. Kariņš izteica pārliecību, ka glābto dzīvību ziņā fotoradari sevi ir atpelnījuši.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas