Kariņš tiesas konfiscētos 29 miljonus iesaka tērēt vienreizējam ieguldījumam

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Rīgas apgabaltiesas konfiscētos noziedzīgi iegūtos 29 miljonus eiro pareizāk būtu tērēt vienreizējam ieguldījumam, tā trešdien, 16.oktobrī, LNT raidījumā 900 sekundes izteicies Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš uzsvēra, ka šīs naudas sadale ir valdības un koalīcijas lēmums, un izteica paredzējumu, ka tas būs sarežģīts process, jo visi kaut ko vēlēsies sev.

Kariņš norādīja, ka pareizākais lēmums būtu šo naudu tērēt vienreizējam ieguldījumam un parasti šādi iegūtus līdzekļus tērē ieguldījumiem infrastruktūrā.

Premjers norādīja, ka viņam saprotams, ka šie līdzekļi jāiztērē 2019.gada budžeta ietvaros.

Jau vēstīts, ka Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija oktobra sākumā atcēla Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu un atzina par noziedzīgi iegūtiem arestētus naudas līdzekļus 29 miljonu eiro apmērā. Šie naudas līdzekļi pašlaik atrodas nerezidenta kontos Reģionālajā investīciju bankā. Tos nolemts ieskaitīt valsts budžetā.

Kriminālprocess tika sākts 2016.gada 25.oktobrī aizdomās par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā, izmantojot vairāku nerezidentu kontus, kas tika atvērti Reģionālajā investīciju bankā. Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, kuru veic Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde.

Tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Vēl par šo tematu: Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro, kas saistīti ar bijušajām ukraiņu amatpersonām

Tajā pašā laikā Ukrainas Ģenerālprokuratūras paziņojums liecina, ka ukraiņi varētu pieprasīt Latviju atdot ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām saistītās naudas summas.

«Jautājums par noziedzīgas izcelsmes aktīvu atdošanu Ukrainai tiks risināts starpvaldību līmenī,» piebilsts paziņojumā.

Pēc aktīvu apmēra Reģionālā investīciju banka 2019.gada jūnija beigās bija 12.lielākā banka Latvijā. Bankas lielākie akcionāri ir SIA SKY Investment Holding (37,4%), Ukrainas pilsonis Jurijs Rodins (20%), Ukrainas Pivdennyi (13,76%) un Marks Bekkers (10,57%).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas