Kariņš: Valdība papildu naudu novirza «ar gudru domu» un tās izlietojumu kontrolēs

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Ministrijas vēl gatavos lēmumus par papildu piešķirtās naudas ieguldīšanu, valdība tos apspriedīs un pieņems, savukārt finansējuma izlietojuma kontrole notiks kā jebkuru budžeta izdevumu kontrole, vaicāts, kā piešķirtā papildu nauda COVID-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanas veicināšanai tiks iepludināta tautsaimniecībā un kāda būs šī procesa kontrole, intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēris premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš aicināja saprast, ka šie ieguldījumi ekonomikā taps aptuveni pusotra līdz divu gadu laikā, nevis vienā nedēļā vai mēnesī.

Otrdien, 2.jūnijā, valdība lēma par vēl 600 miljonu eiro pārdali, tomēr pēc premjerministra teiktā, tos varētu nosaukt par kontrolskaitļiem – kādās jomās ieguldīt. Ministrijas vēl gatavos konkrētos lēmumus, valdība tos apspriedīs un pieņems, un kontrole notiks kā jebkuru budžeta izdevumu kontrole – pati valdība, ministrijas, Valsts kontrole un visas pārējās iestādes, skaidroja premjers.

Lasiet arī: Ministrijām pārdala 600 miljonus eiro; 103,2 miljoni eiro tiks veselības infrastruktūrai

«Te mēs nelemjam iedot kādam naudu no malas. Tas faktiski ir parastais valdības naudas ieguldīšanas mehānisms, tikai summas ir ievērojami lielākas. Mēs aizņemamies naudu, lai stimulētu ekonomiku, bet ar gudru domu, lai mēs nākotnē būtu spēcīgāki un turīgāki,» uzsvēra valdības vadītājs.

Viņš piebilda, ka trešā daļa ir paredzēta modernizācijai, tai skaitā mūsu uzņēmumiem, lai tie varētu modernizēties un kļūtu konkurētspējīgāki pasaules tirgū.

Kā vēstīts, Ministru kabinets 2.jūnijā izskatīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto ziņojumu par pasākumiem COVID-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai. Valdība lēma dažādām ministriju iniciatīvām pārdalīt 600 miljonus eiro, no kuriem 103,2 miljoni eiro tiks novirzīti veselības infrastruktūras projektiem.

Kopumā COVID-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai turpmākajos divos gados būs pieejami divi miljardi eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas