Kariņš no Viņķeles nākamgad sagaida idejas par jaunu mediķu atalgojuma modeli

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP) uzdevis līdz 31.janvārim sagatavot un Ministru kabinetā iesniegt piedāvājumus par jaunu darba samaksas atalgojuma modeli mediķiem, informē Valsts kancelejā.

Otrdien, 26.novembrī, Kariņš ar Viņķeli runāja par iespējām uzlabot veselības aprūpes sistēmu.

Jau decembra sākumā Kariņš no Viņķeles sagaida pārskatu par veselības aprūpes sistēmas reformu gaitu un priekšlikumus tās uzlabošanai, ņemot vērā aktuālo situāciju veselības aprūpē.

Savukārt līdz 31. janvārim Veselības ministrijai jāsagatavo piedāvājums jaunai ārstniecības personu darba samaksas kārtībai, lai ieviestu caurskatāmu un vienotu nozarē strādājošo atalgojumu sistēmu un novērstu tajā iespējamās netaisnības.

Ministru prezidents un veselības ministre vienojās, ka 10. decembra Ministru kabineta sēdē Viņķele piedāvās slimnīcu tīkla modeli atbilstoši sniegto pakalpojumu līmeņiem, lai nodrošinātu vienmērīgus un kvalitatīvus pakalpojumus visā valstī.

«Izprotot situāciju veselības aprūpes nozarē, valdība ir apņēmusies turpināt darbu pie papildu finansējuma piešķiršanas nozarei, strādājot pie 2021. un 2022. gada budžetiem. Taču veselības aprūpes sistēmā ir veicami konkrēti uzlabojumi jau šobrīd, kas neprasa papildu ieguldījumus, bet padarītu to caurspīdīgāku, efektīvāku un pieejamāku. Šodien ar veselības ministri pārrunājām viņas redzējumu par prioritāri veicamajiem darbiem veselības aprūpē. Sagaidu, ka ministre ar tiem drīzumā iepazīstinās gan valdības kolēģus, gan sabiedrību,» teica Kariņš.

Lasiet arī: Viņķele: Mediķu spiediens ir nepieciešams, bet nav skaidrs LVSADA protesta vēstījums

Jau vēstīts, ka no iepriekš Saeimas iecerētajiem 120 miljoniem eiro 2020.gada budžetā mediķu atalgojuma palielināšanai piešķirta puse jeb 60 miljoni eiro.

Ņemot vērā nozares neapmierinātību, partiju apvienība Attīstībai/Par! rosināja trūkstošo naudu rast, palielinot valsts budžeta deficītu. Ministru prezidents Kariņš norādīja, ka šāds solis nebūtu saprātīgs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas