Kariss: Igauņi var kļūt par pasaulē visizglītotāko sabiedrību

Igaunijas jaunievēlētais prezidents Alars Kariss (Alar Karis) izteicis savus uzskatus par Igaunijas nākotni un sabiedrībai svarīgiem jautājumiem, vēsta raidorganizācija ERR.

Intervijā ERR raidījumam Otse uudistemajast pagājušajā nedēļā, tātad vēl pirms ievēlēšanas amatā, pašreizējais Igaunijas Nacionālā muzeja direktors sacījis, ka Igaunija varētu kļūt par izglītotāko valsti pasaulē.

Jaunievēlētā prezidenta vērtējumā Igaunija varētu būt: «Nevis starp piecām valstīm, kurās ir visizglītotākie cilvēki, bet valsts ar visizglītotākajiem cilvēkiem. Mums tam ir vajadzīgie priekšnoteikumi.»

Lasiet arī: Igaunijai būs cits prezidents. Vēlēšanu otrajā kārtā parlaments tomēr atbalsta Karisu

Atsaucoties uz pašreizējās prezidentes Kersti Kaljuladas (Kersti Kaljulaid) tēzi, ka Igaunijā ir jāveido «bezšuvju sabiedrība», viņš sacījis, ka Igaunijas «bezšuvju sabiedrība» ir sašķelta un tā ir «jāsašuj kopā». Viņa vērtējumā sabiedrību šķeļ daudzi dažādi jautājumi.

Igaunijā joprojām ir spēkā ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai un vakcinējušies nepietiekams skaits, proti, 55,5% pieaugušo. Runājot par epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, Kariss sacījis, ka tie nebūtu jāievieš, bet gan jāizglīto cilvēki par šo jautājumu. Ja esošie ierobežojumi netiek pildīti, tātad iedzīvotājiem trūkst izpratnes par slimību, tās izplatību un bīstamību, savus uzskatu paudis Alars Kariss, kurš šoruden kļūs par sesto Igaunijas prezidentu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas