Kariss: Igaunijai vajadzīga funkcionējoša valdošā koalīcija

Igaunijā izcēlusies politiskā krīze, radot situāciju, ka valdība strādā, bet tajā pārstāvēto partiju koalīcija parlamentā ir izjukusi, secinājis Igaunijas prezidents Alars Kariss (Alar Karis). Viņš aicinājis likumdevējus steidzīgi pārvarēt vājuma brīdi.

Kā vēsta ERR, Igaunijas prezidents nācis klajā ar paziņojumu pēc tam, kad viens no diviem politiskajiem spēkiem valdībā Centra partija trešdien, 1.jūnijā, balsojusi pret pamatizglītības likumprojektu, ko iepriekš bija apstiprinājusi valdība. Balsojumā Centra partija nostājusies opozīcijā strādājošās, labēji populistiskās Igaunijas Konservatīvās tautas partijas pusē.

Centra partijas līderis, iepriekšējais Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) uz žurnālistu jautājumu, vai koalīcija ar liberālo Reformu partiju saglabāsies, atbildējis: «Tas būs jājautā astrologam.»

Lasiet arī: ASV Kongress šogad piešķīris 180 miljonu ASV dolāru Baltijas valstu aizsardzībai

Igaunijas prezidents ceturtdien nācis klajā ar paziņojumu, kur norādījis, ka likumdevējiem ir jānodrošina ne tikai strādājoša valdība, bet arī koalīcija, kas to atbalsta. «Mums nav laika kārtot rēķinus un meklēt vainīgos. Lai ar to vēlāk tiek galā tie, kuri interesējas par neseno vēsturi. Igaunijai tagad pēc iespējas ātrāk ir vajadzīga valdības koalīcija, ko raksturo lemtgriba un spēja pieņemt lēmumus.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas