Karstā vasara Igaunijā nākusi ar apdrošināšanas negadījumu kāpumu

Igaunijā šīs vasaras neierastie laikapstākļi palielinājuši apdrošināšanas segto bojājumu un sadzīves  negadījumu skaitu, kā arī apdrošināšanas prēmiju izmaksas. Kaitējumu nodarījuši ne tikai negaisi un zibeņošana, bet arī karstuma ietekme uz dažādiem priekšmetiem un ceļu satiksmes drošību, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Apdrošinātāja If Kindlustus īpašumu apdrošināšanas daļas vadītāja Trīnu Perna (Triinu Pärn) skaidrojusi: «Tendence, ko var novērot šogad, ir, ka kaut arī vētru skaits ir līdzīgs [2020.gada vētru skaitam – BNN], ir audzis cietušo mājsaimniecību skaits un apmaksāto kompensācijas pieteikumu skaits».

Lasiet arī: Šajā vasarā pārspēti jau vairāk nekā 100 karstuma rekordi

Komercbankas Swedbank Igaunijas atzara risku apdrošināšanas daļas vadītāja Līna Laksa (Liina Laks) savukārt skaidro 2021.gada tveicīgo vasaras mēnešu specifiku mājokļos. «Karstumu bieži pavada pērkons, stiprs vējš un lietus. Zibens nodarījis bojājumus mājas ierīcēm, kā, piemēram, televīzijas dekoderiem, televizoriem un citām elektroierīcēm,» informējusi Swedbank apdrošinātāja.

Karstumā un saules staros šovasar šī apdrošinātāja klientiem sakususi «motocikla kaste, higiēnas piederumi, tenisa aprīkojums, elektroniskā zobu birste un lādētājakumulators». Lielu karstumu cilvēkiem ir arī grūti panest un tveicē pastiprināti bīstamās situācijās nonāk tie nonāk, arī veicot tādas ikdienišķas darbības, kā piedaloties ceļu satiksmē. Jo sevišķi daudz avārijās karstajā laikā iekļuvuši velosipēdisti un motorolleru vadītāji, tā Līnas Laksas teikto citē raidorganizācija ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas