Karstuma dēļ visā Latvijā izsludināts sarkanais brīdinājums

Šodien un rīt Latvijā gaidāms, ka temperatūra paaugstināsies līdz +33 grādiem (pēc Celsija), tāpēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izsludina sarkano brīdinājumu.

Pēc vasaras saulgriežiem laika apstākļus Latvijā nosaka anticiklons. Tā ietekmē ar dienvidu vējiem mūsu reģionā ieplūst aizvien karstākas gaisa masas, pūš lēni vēji, mākoņu ir maz un nelīst. Jau vakar Ventspilī termometra stabiņš uzkāpa līdz +32,6 grādu atzīmei, norāda LVĢMC.

Gan pirmdien, gan arī otrdien vietām Latvijā gaisa temperatūra pēcpusdienas stundās paaugstināsies līdz +33 grādiem, savukārt nakts stundās dažviet pat nepazemināsies zem +20 grādiem, tādēļ Latvijā šajās dienās valdīs ekstremāls karstums.

Arī galvaspilsētā Rīgā šajās dienās piedzīvosim šo ekstremālo karstumu – lielpilsētā jo sevišķi sagaidāma gan gaisa uzkaršana dienas laikā, gan arī tiek kavēta tā atdzišana naktīs (sakarsušās ēkas un ielas veicina papildu siltuma izdalīšanos visas nakts garumā). Arī citās pilsētās situācija ir līdzīga – tajās gaiss uzkarst vairāk nekā lauku teritorijās.

Atgādinājums! Neuzturies tiešos saules staros, īpaši dienas vidū.

Pastiprināti uzņem šķidrumu, padzeries regulāri visas dienas garumā.

Samazini plānotās dienas aktivitātes, kas var radīt papildu riskus veselībai (fizisks darbs un sportošana ārā saulē, atpūta pludmalē dienas vidū).

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas