Karstuma viļņi Lietuvā iztukšo veikalu ventilatoru krājumus

Lietuvā, līdzīgi kā Latvijā, šī vasara atnesusi vairākus karstuma viļņus. Iedzīvotāju vēlmi pēc atvēsināšanās un patīkamas gaisa temperatūras apliecina elektropreču tirgotāji, kuri saskārušies ar ventilatoru un pārvietojamu gaisa kondicionieru pirkšanas bumu, vēsta LRT un Urte Korsakovaite (Urtė Korsakovaitė).

Baltijas dienvidu valstī neierasti tveicīgais laiks turpinās jau kopš jūnija sākuma, un iedzīvotāji izrāda lielu interesi, kā uzturēt dzīvesvietā patīkamu gaisa temperatūru. Tikmēr tirgotājiem sarūk ventilatoru un gaisa kondicionieru krājumi. Valstī lielākais interneta veikals Pigu.lt pavēstījis, ka aizvadītajā jūnijā pārdevis trīskārt vairāk ventilatoru nekā 2020.gada jūnijā.

Lasiet arī: Šodien būs bīstami augsta temperatūra; spēkā sarkanais brīdinājums

Cits lietuviešu interneta veikals, Varlė.lt, aplēsis, ka šī jūlija pirmajā nedēļā pārdevis četras reizes vairāk ventilatoru nekā visā 2020.gada jūlijā.

«Mēs savus krājumus pasūtījām pērn decembrī un esam pārdevuši visu, kas mums bija,» intervijā Lietuvas sabiedriskajam medijam LRT pastāstīja Varlė.lt dibinātājs Marijs Butausks (Marius Butauskas). «Jūlijā mēs saņemsim mazas kravas, bet es nezinu, ko darīsim, ka būsim pārdevuši jaunos pievedumus.»

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1449325/heatwave-depletes-lithuania-s-stocks-of-fans-and-portable-aircons

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas