Karstuma vilnis Kanādā divkāršojis iedzīvotāju mirstību

Kanādā turpinoties karstuma vilnim ar gaisa temperatūru virs +40°C, reģistrēts liels skaits pēkšņu nāves gadījumu, ko speciālisti saista ar ziemeļu zemei grūti panesamo svelmi, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Karstuma vilni Kanādas un ASV rietumu daļā izraisījusi nekustīga augsta gaisa spiediena josla, kas stiepjas no Arktikas ziemeļos līdz Kalifornijai ASV dienvidrietumos. Kanādas rietumu provincē Britu Kolumbijā pārspēti karstuma rekordi par vairākiem grādiem.

Trešdienas, 30.jūnija, vakarā Britu Kolumbijā notikusi iedzīvotāju evakuācija no Litonas pilsētas, kur sācies mežu ugunsgrēks.

Tas strauji izplatījies dienu pēc tam, kad pilsētā reģistrēts visas Kanādas karstuma rekords +49,6°C.

Kopš piektdienas, 26.jūnija, Britu Kolumbijā reģistrēti 486 nāves gadījumi, kas liecina par iedzīvotāju mirstības kāpumu par 195%. «Tiek uzskatīts par iespējamu, ka būtiskais nāves gadījumu pieaugums, par ko tiek ziņots, ir saistīts ar ārkārtējiem laikapstākļiem, ar kuriem ir saskārusies Britu Kolumbija un kas turpina skart daudzus mūsu provinces daļas,» sacījusi Kanādas provinces vecākā kriminālizmeklētāja Līsa Lapointe (Lisa Lapointe), vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas