Kārtējā šķelšanās? Rīgas domes vadošajiem spēkiem grūtības izpildīt koalīcijas līgumu

Nespējot vienoties par koalīcijas līguma izpildi, kārtējo reizi varētu sašūpoties Rīgas domes koalīcija, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Rīgas domē pirmdien, 6.janvārī, esot notikusi koalīcijas partneru sanāksme, kurā diskutēts par pašvaldības 2020.gada budžetu. Taču vēl pirms budžeta apspriešanas, starp Rīgas domes priekšsēdētāju Oļegu Burovu (GKR) un deputātu bloka Rīgai! pārstāvjiem izcēlušās nesaskaņas.

Koalīcijas līgums paredzējis, ka katram koalīcijas partnerim ir savas atbildības sfēras. Kā noskaidroja aģentūra LETA, esot arī norunāts, ka katra partnera pārziņā ir izvēlēties – kurš konkrētās sfēras iestādi vadīs.

Piemēram, domnieki esot vienojušies, ka Pilsētas attīstības departaments būs deputātu bloka Rīgai! pārziņā. Tieši par šī departamenta direktora pienākumu izpildītāju pirms pāris nedēļām tika iecelts Emīls Jakrins, par kura saistību ar deputātu bloku tiek runāts jau ilgstoši. Tomēr Burovs pēc atgriešanās no atvaļinājuma Jakrinu no amata atstādināja.

Tāpat arī bloku pārstāvošais vicemērs Druvis Kleins bija veicis izmaiņas SIA Rīgas satiksme padomē, no padomes priekšsēdētāja amata atstādinot Normundu Narvaišu. Pirmdien, 6.janvārī, Gods kalpot Rīgai! valdes loceklis un uzņēmuma jaunais kapitāldaļu turētājs Juris Radzevičs (GKR) Narvaišu padomes sastāvā atjaunoja.

Deputātu bloka pārstāvji pirmdien, 6.janvārī, koalīcijas sanāksmi atstājuši, norādot, ka, lai gan koalīciju vēl nepamet, turpmāk ar Burovu personīgi sadarboties neplāno un strādās tikai ar frakciju vadītājiem.

Deputātu bloka Rīgai! vadītājs Oskars Putniņš sacīja, ka patlaban koalīcijas sēdē notikušo komentēt nebūtu korekti, lai neizveidotos situācija, ka «partneri viens otru aprunā».

Lasiet arī: Gods kalpot Rīgai Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu saraksta līderis būs Burovs

Taujāts par Radzeviča aktivitātēm Rīgas satiksmes sakarā Putniņš gan atzina, ka par to bloka pārstāvjiem esot «dažādas sajūtas», taču viņi cer, ka neviens viņiem netraucēs turpināt ieņemto kursu uzņēmuma sakārtošanā, piemēram, lemjot par sadarbību ar SIA Rīgas karte un citiem jautājumiem.

Arī deputātu bloku Rīgai! pārstāvošais deputāts Druvis Kleins sacīja, ka koalīcijas iekšējās lietas komentēt nevēlas, vien norādīja, ka nesaskaņas nav nedz par Rīgas satiksmi, nedz par konkrētām personālijām, bet gan par vispārēju sadarbības principu ievērošanu.

Rīgas domes koalīciju patlaban veido Saskaņa, Gods kalpot Rīgai un deputātu bloks Rīgai!, kā arī domniece Baiba Broka. Kopumā koalīcijai ir 32 balsis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas