Kas Latvijā būs pieejams no 15.novembra ar Covid-19 sertifikātu un kas – bez

No pirmdienas, 15.novembra, atsāks darboties kultūrvietas, visi veikali un pakalpojumi. Tiesa, lielākoties «zaļajā režīmā» jeb tikai ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Pirmās nepieciešamības preces un pakalpojumi būs pieejami arī «sarkanajā režīmā jeb visiem.

Tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas var strādāt no plkst. 6.00 līdz plkst. 21.00.

Pirmās nepieciešamības preces un pakalpojumi būs pieejami veikalos, kur platība ir zem 1500 m2 un kur ir ieeja no ārtelpas. Proti, Maxima XX un Maxima XXX veikali būs pieejami tikai ar Covid-19 sertifikātu. Visi Rimi hipermārketi līdz 11.janvārim strādās «zaļajā režīmā», bet Rimi Mini, kas neatrodas tirdzniecības centros, darbosies «sarkanajā režīmā».

Savukārt visi Lidl veikali «sarkanajā režīmā» būs atvērti , kuri no 15.novembra strādās katru dienu no plkst. 7.00 līdz 23.00.

Brīvdienās tirdzniecības centros būs pieejamas tikai pirmās nepieciešamības preces un pakalpojumi. 

No 15.novembra arī sabiedriskā transporta pakalpojumi tiks nodrošināti bez Covid-19 sertifikāta, taču pilngadīgajiem bez Covid-19 sertifikāta nebūs atlaides pašvaldību sabiedriskajā transportā.

Mācības noritēs klātienē visām klasēm, taču skolās jānodrošina, ka dažādu grupu, klašu vai kursu izglītojamo plūsmas nepārklājas.

Skolās visiem jālieto sejas maskas gan stundu laikā, gan ārpus tām.

Pasākumi un kultūras pakalpojumi notiks klātienē, taču pieejami tikai ar Covid-19 sertifikātu. Arī bērni drīkst piedalīties kultūras pasākumos. Līdz 12 gadu vecumam bez testa, virs 12 – ar sertifikātu vai skolas testu.

Visas sporta sacensības norisināsies «zaļajā režīmā”, starptautiskas norises – «burbulī».

«Zaļā režīma» prasības attieksies uz visu vecumu Latvijas izlasēm, tai skaitā jauniešiem un junioriem, Latvijas Olimpiskās vienības un Paralimpiskās vienības sportistiem, komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu dalībniekiem, kā arī Murjāņu Sporta ģimnāzijas un augstas klases sportistu sagatavošanas centru audzēkņiem. 

Arī visām sacensībām komandu sporta spēļu augstākajās līgās jānotiek «zaļā režīma» vidē.

Starptautiskos pasākumos «burbuļa» formātā pilnīgi jānošķir sacensību organizēšanā un norisēs iesaistītās un neiesaistītās personas, jānodrošina regulāra visu personu testēšana un jāizpilda citas Covid-19 izplatības novēršanai noteiktās prasības. Prasība par testēšanu attieksies arī uz personām ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. «Burbuļa»  prasības tāpat attieksies uz Latvijas sportistiem un ikvienu sacensību norisēs iesaistītu personu no Latvijas. 

Ar 15.novembri arī stājas spēkā prasība, ka lielai daļai darbinieku jābūt ar Covid-19 potes vai pārslimošanas sertifikātu.

Līdz 15.decembrim pagarina pārejas periodu – potēšanos uzsākušie var strādāt ar negatīvu testu.

No 15.decembra Covid-19 sertifikātam jābūt arī visiem privātajā sektorā klātienē strādājošajiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas