bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 29.01.2020 | Vārda dienas: Aivars, Bille, Valērijs
LatviaLatvija

Kas ir ASV sankcijām pakļautā Ventspils Attīstības aģentūra, un ko darīs tās biedri?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

OFAC, Aivars Lembergs, Kurzemes filharmonija, Ventspils Attīstības aģentūra, melnais saraksts, ASV sankcijas, Magņitska likums, izstāšanās, korupcija, korupcijas apkarošana, Ventspils

Starp ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) nosauktajām organizācijām ir arī Ventspils Attīstības aģentūra (VAA), un saskaņā ar OFAC izdoto Globālo Magņitska vispārējo licenci nr.1, trīsdesmit dienu laikā ar sankciju sarakstā iekļautajiem ir jāpārtrauc sadarbība. Taču starp VAA biedriem ir vairākas Ventspils pašvaldības kapitālsabiedrības, kuras šai biedrībai gadiem ilgi maksājušas bagātīgus meslus.

Dalība VAA nav lēts prieks. Piemēram, pašvaldības kapitālsabiedrība SIA Kurzemes filharmonija kopš 2014.gada ik gadus maksājusi VAA 40 tūkstošus eiro. VAA biedru starpā ir arī SIA Olimpiskais centrs «Ventspils» (OC Ventspils), kurā ir gan pašvaldības (52,68%), gan Latvijas Olimpiskās komitejas ietekme. Neskatoties uz to, ka OC Ventspils strādā ar ļoti ievērojamiem zaudējumiem (2018.gadā tie bija 576 086 eiro), arī šis SIA atrod līdzekļus dalībai VAA.

VAA biedru vidū ir arī Ventspils Brīvostas pārvalde, Ventspils Augstskola un Ziemeļkurzemes Profesionālās izglītības kompetences centrs Ventspils Tehnikums, kuru darbība ir atkarīga no valsts un pašvaldības finansējuma. VAA biedri ir arī Aivars Lembergs, Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis, Lemberga vietnieks Guntis Blumbergs, OC Ventspils bijušais vadītājs Uldis Boitmanis, Lemberga laulātā draudzene Kristīne, VAA direktore Lilita Seimuškāne un VeA profesors Jānis Sīlis.

Par to, ka VAA daudzus gadus iekasējusi naudu no pašvaldības uzņēmumiem, kuri lielā mērā bijuši atkarīgi no Lemberga labvēlības, bet pats Lembergs ik gadus no VAA saņēmis ļoti lielu algu (kopš 2001.gada kopumā miljonu un sešdesmit piecus tūkstošus eiro), Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti vairākkārt norādījuši VARAM, KNAB, ENAP un Ģenerālprokuratūrai. Taču reakcijas uz to nav bijis. 

Lasiet arī: Iespējams, tiks pacelts jautājums par Lemberga atstādināšanu no LOK

Taču šā brīža aktuālākais jautājums ir, vai VAA ietilpstošie uzņēmumi pēc ASV sankciju noteikšanas no šīs biedrības izstāsies?

SIA Kurzemes filharmonijas direktore Sigita Migoļa uz Ventspilnieks.lv jautājumu kāda būs Kurzemes filharmonijas tālākā rīcība un vai tā arī turpmāk plāno būt VAA biedru skaitā un maksāt biedru naudu, rakstiski atbildēja: «SIA Kurzemes filharmonija par Jūsu minēto ir uzzinājusi no publiskajā telpā pieejamās informācijas. Oficiālu informāciju par šo lietu līdz šim SIA Kurzemes filharmonija nav saņēmusi. Tikko kā SIA Kurzemes filharmonijai tiks dota precizēta informācija, tiks lemts par tālāko rīcību.»

Savukārt portālam Ventspils Augstskolas rektors Kārlis Krēsliņš norādīja, ka augstskola arī līdz šim nav bijusi aktīva VAA dalībniece, un šobrīd juristi vērtē izstāšanās iespējas. «Mums nekādas darbības ar Ventspils attīstības aģentūru nenotiek,» uzsvēra Krēsliņš. «Mēs atrodamies Ventspils pilsētā, bet mēs esam valsts augstskola, ievērojam visus starptautiskos un valsts likumus, nolikumus, regulas, tas ir mums saistoši.» Savukārt uz jautājumu, vai VeA aģentūrai maksā dalības maksu, Krēsliņš atbildēja, ka pēdējā laikā nekādas finansiālas operācijas nav notikušas.

Ventspils Tehnikuma direktores vietnieks Uldis Bergmanis teica, ka trešdien, 11.decembrī, saņemta vēstule no Valsts kases un pieņemts lēmums dalības maksu pēc VAA piestādītā rēķina neapmaksāt.

Tāpat Ventspils Tehnikums šobrīd apsver iespēju no VAA izstāties.

Viskodolīgāko atbildi Ventspilnieks.lv saņēma no OC Ventspils direktora Jurģa Liepājnieka: «Nav komentāru.» Līdz ar to arī nav zināms, vai OC Ventspils turpinās dalību VAA, tādējādi pakļaujot sevi iespējamam OFAC sankciju riskam.


Pievienot komentāru

  1. AIVARS ZABLACKIS teica:

    PROVINCIĀLAIS KLAUNS LEMBERGS REKETIERA LOMĀ !

ES sarunas par nākotnes sakariem ar Lielbritāniju sāks martā

Eiropas Savienība (ES) martā, nevis februārī iesaistīsies saspringtās un apjomīgās sarunas ar Lielbritāniju par pušu nākotnes sakariem, tā noskaidrojis portāls The Guardian.

TM piedāvā VDD izvietot ēkā, kuru jau šobrīd būvē ministrijas vajadzībām

TM nosūtījusi vēstuli premjerministram, informējot par iespējamu alternatīvu risinājumu jaunai VDD ēkai, proti, dienestu izvietot ēkā, kura jau šobrīd tiek būvēta ministrijas iestāžu vajadzībām.

Ekonomikas ministram pagaidām nav plānu nodokļu «zaļināšanai»

Patlaban nav izstrādāts konkrēts plāns, kā ar nodokļu palīdzību veicināt valsts mērķus attiecībā uz klimatneitralitāti, atzinis ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Valdība: Klimata un enerģētikas plāns līdz 2030.gadam ir solis ceļā uz klimatneitraliti

Ministru kabinetā atbalstītais Nacionālais enerģētikas un klimata plāns līdz 2030.gadam ir starpposms ceļā uz klimatneitraliti 2050.gadā, atzinuši ministri.

Aviācijas milzis Airbus izlīgst kukuļošanas izmeklēšanās trīs valstīs

Pasaulē vadošais lidmašīnu ražotājs, vairāku Eiropas valstu kopuzņēmums Airbus ir piekritis izlīgumam kukuļošanas izmeklēšanās, ko pret uzņēmumu ierosinājušas Francijas, Lielbritānijas un ASV iestādes.

Garkalnes mērs Bauze-Krastiņš atkāpjas no amata veselības stāvokļa dēļ

Garkalnes novada dome priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš nolēmis atstāt domes vadītāja posteni veselības stāvokļa dēļ.

Dienesti apliecina gatavību jaunā koronavīrusa iespējamai ienākšanai Latvijā

Latvijas atbildīgie dienesti apliecināja, ka seko līdzi slimības izplatībai pasaulē un veikuši priekšdarbus, lai spētu kontrolēt tās iespējamu ienākšanu Latvijā.

Latvijā būvniecības izmaksas decembrī augušas 2,8% apmērā

Strādnieku darba samaksa palielinājās par 8,6%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,7%, bet būvmateriālu cenas – par 1,1%.

Igaunijā novēro krievu vārdu popularitātes kritumu iecienītāko bērnu vārdu topos

Igaunijā jaunie vecāki retāk izvēlas dot krievu valodas personvārdus, par ko liecina šo vārdu maza klātbūtne populārāko bērnu vārdu sarakstos 2019.gadā, salīdzinot iepriekšējo gadu tendencēm, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Valdība nosaka termiņu Rīgas un Ventspils ostu valžu locekļiem – pieci gadi

Valdība pieņēmusi grozījumus Rīgas un Ventspils ostu pārvalžu nolikumos, nosakot ostu valdes locekļa amata termiņu līdz pieciem gadiem.

Latvijas dzelzceļam nebūs valstij dividendēs jāizmaksā 3,5 miljoni eiro

VAS Latvijas dzelzceļš nebūs valstij dividendēs jāizmaksā 3,5 miljonus eiro, tos novirzot LDz infrastruktūras attīstībai un atjaunošanai, otrdien, 28.janvārī, lēmis Ministru kabinets.

Kratīšana ABLV Bankā saistīta ar 50 miljonu eiro atmazgāšanu

Kratīšanas ABLV Bank saistītas ar vismaz 50 miljonu eiro atmazgāšanu no 2015. līdz 2018.gadam, informē prokuratūrā.

Foto: Levits piedalās Aušvicas atbrīvošanas 75.gadadienas atceres pasākumos Polijā

«Latvija konsekventi nosoda jebkādas totalitārisma izpausmes, noziegumus pret cilvēci, kā arī II Pasaules kara laikā pastrādātos kara noziegumus.»

Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums pieaudzis par 6,2%

Aizvadītajā gadā Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums pieaudzis par 6,2%, no 5,36 miljoniem eiro pieaugot līdz 5,7 miljoniem eiro.

KNAB veic kratīšanu likvidējamā ABLV Bank

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki otrdien, 28.janvārī, veikuši procesuālās darbības likvidējamajā ABLV Bank.

Swedbank peļņa Latvijā pērn samazinājusies par miljonu

Aizvadītajā gadā Swedbank peļņa Latvijā samazinājusies par miljonu eiro un sasniegusi 108 miljonus eiro, informē bankā.

Nausēda Aušvicā: Lai nepieļautu sabiedrības sanaidošanu, jāatklāj musinošie spēki

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, piedaloties Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanas gadadienā, sacījis, ka, lai nepieļautu jaunus noziegumus pret cilvēci, «mums ir jāidentificē spēki, kuri musina uz naidu».

Delna: Latvijai nesekmējas ar korupcijas apkarošanu

Latvija jau vairākus gadus stagnē Globālās pretkorupcijas koalīcijas Transparency International veidotajā Korupcijas uztveres indeksā, jo mūsu valstij nesekmējas ar korupcijas apkarošanu, tā Delna direktore Liene Gātere.

Etiopija gatava noslēgt konvenciju ar Latviju par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu

Etiopija ir paudusi gatavību drīzumā ar Latviju noslēgt konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nemaksāšanas novēršanu, informē Ārlietu ministrijā.

Ķirsis: Šim Rīgas domes sastāvam nevajadzētu pieņemt pašvaldības budžetu 2020.gadam

Ņemot vērā pār pašreizējo Rīgas domes sastāvu krītošo «korupcijas ēnu» un tās pieļautās neizdarības, šim sasaukumam nevajadzētu pieņemt pašvaldības budžetu 2020.gadam, tā Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis.

Afganistānā avarējusī ir ASV militārā lidmašīna

Afganistānas austrumos avarējušais lidaparāt ir ASV militārā lidmašīna, nevis pasažieru lidmašīna, kā sākotnēji ziņojušas afgāņu varasiestādes. Avārijas faktu apstiprinājuši ASV spēki un NATO. Pagaidām nav informācijas par iespējamiem upuriem.

Autoceļi vietām apledo Kurzemē, Zemgalē un Latgalē

Apledojums 28.janvāra rītā vietām Kurzemē, Zemgalē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Pūce kritizē Ķekavas novada domes rīcību, ārkārtas sēdi organizējot nakts vidū

Sasaucos domes ārkārtas sēdi krietni pēc darba laika beigām, Ķekavas novada pašvaldība nav ievērojusi labas pārvaldības praksi, vērtē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Olainfarm: Olmafarm dezinformē sabiedrību par it kā notikušu akcionāru sapulci

AS Olainfarm lielākais akcionārs SIA Olmafarm, izplatot informāciju par it kā notikušu akcionāru sapulci un izmaiņām Olainfarm padomē un valdē, ir dezinformējis sabiedrību.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!