bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs
LatviaLatvija

Kas Nacionālo apvienību mudina gāzt valdību?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic News, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Raivis Dzintars

«Skaidrs, ka Nacionālās apvienības piesauktā demogrāfija ir tikai iegansts un aizbildinājums. Raivis Dzintars varbūt ir vājš politiķis, tomēr nav tāds muļķis, lai nesaprastu, ka valdības gāšana ne tikai nepalielinās dzimstību, bet arī viņa apvienības ultimatīvi prasītos papildu miljonus budžetā it kā demogrāfijas problēmu risināšanai nenodrošinās,» norāda izdevuma Ir žurnālists Aivars Ozoliņš.

«Pirms draudēt ar valdības gāšanu, VL – TB/LNNK politiķiem pieklātos izklāstīt savu redzējumu par tādu valdības koalīciju un premjerministru, kas beidzot atrisinātu Latvijā demogrāfijas problēmas. Tiesa, ar nosacījumu, ka valdības gāzējus tiešām vada rūpes par demogrāfiju. Tā tas nav, protams, un arī viņi paši acīmredzot apzinās, ka aizbildināt valdības nogāšanu ar demogrāfiju vien nebūs politiski ticami. Tāpēc nupat viņiem rodas arī citas pretenzijas pret valdību. Kopā ar opozīcijas partiju pēdējā laikā īpaši aktīvi izvirzītajām tās varētu radīt «kritisko masu», kas padarītu šīs valdības turpmāku darbību neiespējamu,» pieļauj žurnālists.

«Būtu jocīgi, ja mēs apstātos,» Dzintars atzinās raidījumā Jauna nedēļa, vaicāts, ko darīs, ja prasīto summu demogrāfijai tomēr dabūs. Viņam esot «izvērsta programma visos jautājumos». Piemēram, «Nacionālā apvienība ļoti nopietni izstrādā zaļās enerģētikas likumu», un diskusijas par to būšot «ne mazāk nopietnas kā par demogrāfiju», viņš piedraudēja.

Politisko kuluāru runas par drīz gaidāmo ekonomikas ministra Daniela Pavļuta demisijas pieprasīšanu vairs nav jaunums. Itin daudziem nepatīk ministrijas sāktās reformas zaļās enerģijas ražošanas jomā, kas apdraud virknes ietekmīgu ļaužu iespējas pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros par garantēti paaugstinātu cenu. Daudziem ir pretenzijas arī pret citu valdības ministru darīto. Varenie lielo pilsētu mēri gribētu redzēt ejam pašvaldību ministru Edmundu Sprūdžu. Augstākās izglītības funkcionāru augstākā elite jūtas apdraudēta no izglītības ministra Roberta Ķīļa sāktajām reformām.

«Taču opozīcija šo valdību nogāzt nevar. Kā tās gāzēja tagad ir pozicionējusies Nacionālā apvienība. Ļoti dažādiem ļaudīm varētu būt katram savi iemesli neapmierinātībai ar šīs valdības un tās konkrēto ministru darīto. Taču Nacionālās apvienības piepešā nostāšanās opozīcijā valdībai liek minēt, ka ir aizskartas kāda īpaši ietekmīga «varas centra» intereses,» uzsver Ozoliņš.

«Demogrāfija Dzintara izpildījumā šķiet tikpat ticams iegansts valdības gāšanai kā jūnijā ebreju īpašumi apvienības veterāna Gaida Bērziņa demisijai no tieslietu ministra amata. Var minēt, vai tā ir tikai sakritība, ka Bērziņš piepeši atkāpās no amata dienā, kad satiksmes ministrs Aivis Ronis pateica, ka ir sagatavota alternatīva gadījumam, ja netiks panākta vienošanās par 400 miljonu latu vērtā pasažieru vilcienu iepirkuma līguma grozījumiem, bet Parādniekam ar Dzintaru demogrāfija pēkšņi kļuva par valdības gāšanas vērtu iemeslu brīdī, kad beidzās termiņš, līdz kuram Ministru kabinetam šis līgums bija jāapstiprina,» raksta žurnālists.

Viņš norāda, ka nenormāli dārgais vilcienu iepirkums bija sagatavots laikā, kad Satiksmes ministriju kontrolēja Aivara Lemberga «zaļie zemnieki». «Vai tik lielas naudas iešana secen dažiem nevarētu šķist gana nopietns iemesls vienkārši sodīt valdību, kura izjaukusi šo «gadsimta darījumu»? Aizskarti varētu justies ne tikai kungi Ventspilī — pēdējās dienās pirms līguma apstiprināšanas termiņa beigām galveno līguma glābēju lomu bija uzņēmušies Saskaņas centra politiķi. Bet līdzās iracionālai vēlmei atriebties par atņemto iespēju brangi nopelnīt varētu būt arī ļoti racionālas intereses pašreizējās valdības vietā dabūt tādu, kura infrastruktūras projektiem paredzētos Eiropas Savienības 100 miljonus eiro tomēr sadalītu viņiem «taisnīgi».»

«Lembergam garām pabraukušie vilcieni varētu būt un varētu arī nebūt ultimatīvās demogrāfijas uzliesmojuma iemesls, taču viņam ir arī citas, varbūt pat spiedīgākas mantiski tiesiskas vajadzības. Diezin vai tā ir nejaušība, ka Ventspils saimniekam tradicionāli draudzīgais tieslietu ministrs Bērziņš vēl gada sākumā iesniedza blāķi labojumu Krimināllikumā, kuri paredz svītrot mantas konfiskāciju kā sodu par teju jebkādiem noziegumiem, to skaitā — par valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu pārkāpšanu, neatļautu piedalīšanos mantiskos darījumos, kukuļdošanu un kukuļu piesavināšanos, neatļauta labuma pieņemšanu, amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Juridiskā komisija tos ir noraidījusi, taču Saeima tieši pašlaik lemj par šiem grozījumiem, kuri varētu būt pat ļoti aktuāli smagos kriminālnoziegumos apsūdzētajam ZZS «premjerministra kandidātam»,» tā Ozoliņš.

Viņaprāt, aizskarto interešu varētu būt tik daudz, ka aizskartajiem pat nav svarīgi iepriekš izdomāt, kāda būs nākamā valdība, galvenais, lai pašreizējās vairs nav. Galu galā — bez valdības Latvija nepaliks, kaut kādu jau pēc tam sastiķēs. Toties tajā gandrīz noteikti atrastos vieta «zaļajiem zemniekiem», un arī Saskaņas centram tāda valdība noteikti patiktu labāk. Bet «Dzintara latviešiem» demogrāfija tad vairs nebūtu problēma.

Ref: 102.000.102.2691


Pievienot komentāru

 1. patriots teica:

  esmu šokā :(

 2. Humbolds teica:

  Es gan neesmu. Tas taču zināms jau sen. Politikā ir divi spēki tie, kuri palīdz Lembergam un tie, kuri traucē. Tad nu viņi mainās, atkarībā no tā, cik daudz piķa iedots.

 3. audzināšana teica:

  Viņiem vispār aizgājis pa fāzēm. Kas par embrijiem guļ Vecrīgā. Visur runā par kaut kādiem blakus faktoriem, bet kur palikusi sieviete? Varbūt nav bērnu, jo vīriešu nav normālu Latvijā, ar ko bērnus taisīt?

 4. Uldis teica:

  Kas Nacionālo apvienību mudina gāzt valdību? Žurnālisti!

Akciju cenas pieaug, neraugoties uz neskaidrību par tirdzniecības konfliktiem

Akciju cenas pasaulē augušas, neraugoties uz vilšanos par to, ka ASV prezidents Donalds Tramps nav nodrošinājis jaunas pozitīvas pazīmes par tirdzniecības konfliktu risināšanu.

Nīderlandē, lai samazinātu piesārņojumu, būs jābrauc lēnāk

Nīderlandē, lai cīnītos ar slāpekļa oksīda piesārņojumu, maksimālais ātruma ierobežojums uz autoceļiem dienas laikā tiks pazemināts no 130 uz 100 kilometriem stundā, tā liecina nopludināti valdības plāni.

Saistībā ar strādnieka bojāeju FM ēkas jumta nomaiņā VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata

Saistībā ar strādnieka bojāeju Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņā VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata.

Turcijas izraidīts iespējamais džihādists iestrēgst starp robežām

ASV pilsonis, kuru Turcija tur aizdomās par līdzdalību teroristiskajā grupējumā «Islāma valsts» un izraidījusi no valsts, ir iestrēdzis starp Turcijas un Grieķijas robežām.

Latvijā būtiski pieaudzis graudaugu un elektroierīču eksports

Eksporta pieaugumu Latvijā septembrī būtiski ietekmēja graudaugu kultūru, elektroierīču un iekārtu, dzelzs un tērauda izstrādājumu, kā arī eļļas augu sēklu eksporta vērtības pieaugums.

Atbalsta stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu kontrolei

Saeimas komisija galīgajā lasījumā atbalstījusi par steidzamiem atzītos grozījumus Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā, kas paredz noteikt stingrākas prasības ĢMO uzraudzībai un kontrolei.

Pie Baltijas robežām pārtverta Krievijas kara lidmašīna

NATO iznīcinātājiem Lietuvā pagājušajā nedēļā bijis jāizlido vienu reizi, atsaucoties uz trauksmi par Krievijas militārās lidmašīnas klātbūtni.

Nemiro: Latvijai ir jāpiedalās izstādē Expo 2020 Dubai; lēmums vēl jāpieņem valdībai

Latvijai ir jāpiedalās nākamgad Dubaijā gaidāmajā starptautiskajā izstādē Expo 2020 Dubai, tomēr gala lēmumu par to decembrī pieņems Ministru kabinets.

Mediķi: VM piedāvātais medicīnas darbinieku algu palielināšanas modelis nav godīgs

VM piedāvātais mediķu atalgojuma palielināšanas modelis nav godīgs un iet pretrunā ar iepriekš izteikto vēlmi mediķu atalgojumu celt visiem medicīnas darbiniekiem vienlīdzīgā apjomā, paudušas nozares asociācijas.

Igaunijā ceļ ciematu pieaugušajiem ar autismu

Igaunijā sākts būvēt ciematu pieaugušajiem ar autiskā spektra traucējumiem un dažādiem intelekta traucējumiem. Ciematu pabeigt plānots jau 2020.gadā.

Eurostat: Latvijas iedzīvotāji pērn saņēmuši par 141 miljonu eiro vairāk nekā pārskaitījuši uz ārzemēm

Latvijas iedzīvotāji 2018.gadā no ārvalstīs dzīvojošām personām personīgos pārskaitījumos saņēma par 141 miljoniem eiro vairāk nekā pārskaitīja citās valstīs dzīvojošajiem.

Uz trešo lasījumu virza priekšlikumu par FKTK pievienošanu Latvijas Bankai

Saeimas Budžeta un finanšu komisija nolēmusi virzīt Saeimā izskatīšanai trešajā lasījumā grozījumus likumā par Latvijas Banku, kas tostarp paredz FKTK pievienot Latvijas Bankai.

Lukašenko viesojas Austrijā, meklē ciešāku saikni ar ES

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, kuram nav tuvu partnervalstu apkārtējā reģionā, izņemot Krieviju, otrdien, 12.novembrī, devies vizītē uz Austriju. Šī ir viņa pirmā došanās uz kādu Eiropas Savienības dalībvalsti pēdējos trijos gados.

Septembrī Latvijas eksportēto preču vērtība par 2,5% lielāka nekā pirms gada

Latvijas eksports jeb ārējās tirdzniecības apgrozījums septembrī veidojis 2,44 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 1,6% mazāk nekā pirms gada, tai skaitā preču eksporta vērtība pieauga par 2,5%, bet importa vērtība samazinājās par 4,6%.

2020.gadā iecerēts paplašināt atbalstu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

Mājokļu atbalsta programmai šogad un 2020.gadā būs pieejami septiņi miljoni eiro, informē Ekonomikas ministrijā.

Tiesa kosmētikas ražotāju Dzintars pasludina par maksātnespējīgu

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pasludinājusi kosmētikas ražotāju AS Dzintars par maksātnespējīgu un par maksātnespējas procesa administratoru iecēla Jāni Ozoliņu.

«Bērni ierodas traumēti». Lietuvā mācās 500 skolēni no Ukrainas, Donbasa

Lietuvas skolās pašlaik mācās vairāk nekā 500 ukraiņu skolēni, no kuriem daudzi ir no Ukrainas karadarbības zonas Donbasa reģionā.

Veselības ministrija rosina rezidentiem atalgojumu palielināt par 20%

Veselības ministrija rosina rezidentu darba samaksu palielināt par 20%, bet pārējām ārstniecības personām zemāko darba samaksu palielināt par 10%.

Delna: 13.Saeimas deputāti «atturējušies» mazāk nekā 12.Saeimas

Šī Saeimas sasaukuma deputāti daudz retāk balsojumos izvēlējušies atturēties, secinājusi Sabiedrība par atklātību – Delna, apkopojot 13.Saeimas deputātu balsojumus no pērnā gada 6.novembra līdz šī gada 30.septembrim.

No 19.novembra mainīsies pasta sūtījumu deklarēšanas kārtība

No 19.novembra Valsts ieņēmumu dienests maina muitojamo sūtījumu apstrādes kārtību.

Ukrainas bankas eksprezidente uzbrukumos saredz oligarha atriebību par PrivatBank

Par vardarbīgu vēršanos pret Ukrainas centrālās bankas eksprezidentes ģimeni pati Valērija Gontareva vaino ukraiņu oligarhu, kuram viņa atņēmusi Ukrainas lielāko banku PrivatBank.

Līdz šim notiesāta 41 persona. IDB izmeklējumi nenorāda uz situācijas uzlabošanos iekšlietu dienestos

Iekšējās drošības biroja pirmstiesas izmeklēšanas rezultāti nenorāda uz situācijas uzlabošanos iekšlietu dienestos, kuros joprojām nemazinās vairāku kategoriju noziegumi.

Policija pie kāda vīrieša atrod gandrīz 38 tūkstošus cigaretes

Pie kāda vīrieša automašīnā un īpašumā atrastas un konfiscētas 37 800 nelegālo cigarešu, informē Valsts policijā.

Austrālija cieš katastrofālos krūmāju ugunsgrēkos

Austrālijas austrumos, tostarp Sidnejā, izsludināts ārkārtas stāvoklis saistībā ar plašiem krūmāju ugunsgrēkiem, ko pastiprina karstums un stiprs vējš.

Bondars: Ir grūti balsot pret populārām lietām

«Ir ļoti grūti balsot pret populārām lietām. Politikā vienmēr būs situācija, ka ieceres būs lielākas par iespējām,» skaidrojot 2020.gada budžeta pieņemšanas procesu, teicis Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!