Katalāņu separātisti bloķē autosatiksmi uz Spānijas un Francijas robežas

Katalāņu separātisti bloķējuši satiksmi divos maršrutos starp Spāniju un Franciju, piekto dienu turpinot protestus pret deviņu savu līderu notiesāšanu, piektdien, 18.oktobrī, ziņo Spānijas Satiksmes ministrija.

Ministrija informējusi, ka demonstranti netālu no robežas bloķējuši autoceļu AP7 Honkuerā netālu no Žironas Spānijas austrumos, kā arī autoceļu N-II.

Barselonā jau ceturto nakti izcēlusies vardarbība, separātistiem dedzinot barikādes un iesaistoties sadursmēs ar policiju.

Simtiem jauniešu skandinot «neatkarība», ceturtdienas vakarā Barselonas centrā aizdedzināja improvizētas ceļu barjeras, ar tā dēvētajiem Molotova kokteiļiem apmētāja policistus, kas atbildēja ar ūdens lielgabaliem un gumijas lodēm.

Separātisti piektdien izsludinājuši ģenerālstreiku un masu demonstrācijas pret Augstākās tiesas lēmumu.

Jau vēstīts, ka Spānijas Augstākā tiesa pirmdien piesprieda 13 gadu cietumsodu bijušajam Katalonijas vicepremjeram Urialam Džunkerasam, atzīstot viņu par vainīgu musināšanā uz dumpi un valsts līdzekļu izšķērdēšanā.

Vēl trim katalāņu separātistu līderiem, kas stājās tiesas priekšā saistībā ar neatkarības referenduma sarīkošanu 2017.gadā, piespriesti 12 gadu ilgi cietumsodi, bet pieciem citiem apsūdzētajiem – nedaudz īsāki cietumsodi.

Pēc sprieduma pasludināšanas Katalonijā jau vairākas dienas notiek protesti, kas dažkārt pārauguši sadursmēs ar policiju. Vairāki cilvēki ievainoti.

Separātistu līderi mudinājuši nepieļaut vardarbību un aicinājuši protestu paust miermīlīgā formā.

Katalāņu neatkarības jautājums pēc Augstākās tiesas lēmuma nonācis politisko debašu krustugunīs pirms 10.novembrī gaidāmajām Spānijas parlamenta vēlēšanām, kas būs ceturtās četru gadu laikā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas