Kataloņu ziņu aģentūra: Mēs nevienu neinterpretējām

Kataloņu ziņu aģentūra savu darbu veica profesionāli un ministru prezidenta Valda Dombrovska teikto neinterpretēja, apgalvo kataloņu ziņu aģentūras pārstāve Laura Pusa.

«Mūsu ziņa bija precīza. Mēs pilnīgi noteikti neinterpretējām Latvijas Ministru prezidenta sacīto. Mēs rakstā publicējām precīzus citātus no intervijas, un to var redzēt gan video, gan dzirdēt audio ierakstā,» norādījusi Pusa.

««Latvijas premjerministrs teica to, ko teica, un viņš neņem savus vārdus atpakaļ.» To mums atbildēja viņa preses sekretārs, kad mēs viņam zvanījām pēc vēstnieka tikšanās ar ārlietu ministru Madridē. Tāpat viņš nesūdzējās par mūsu rakstu, jo, kā jau teicu, tas bija profesionāli uzrakstīts ar precīziem citātiem, kurus var pārbaudīt video,» uzsvēra Pusa.

«Un tas, ko Dombrovskis atbildēja, kad viņam pajautāja, vai Latvija atzītu neatkarīgu Kataloniju, bija: «Teorētiski, ja process ir leģitīms, kāpēc ne?» Un viss,» noteica Pusa.

Viņasprāt, premjera izteikums bija saprātīgs un skaidrs. «Viņa atbilde bija diplomātiska. Viņš nemusināja uz Katalonijas neatkarību – viņš tikai pateica, ka Latvija atbalstītu jaunu valsti, ja kataloņi nolemtu kļūt neatkarīgi leģitīmā veidā,» uzsvēra Pusa.

Pusa atzīst, ka Madrides reakcija ziņu aģentūrai bija pārsteigums. «Tā norāda uz viņu nostāju šajā jautājumā. Viņiem nepatika, ka ārvalsts amatpersona ir runājusi par iespējamu Katalonijas neatkarību un Katalonijas ceļu. Viņi neatzīst Katalonijas tiesības rīkot referendumu par neatkarību, un viņi neplāno, vismaz šajā brīdī, ļaut cilvēkiem balsot par neatkarību pat tad, ja norit masu demonstrācijas, kādas, piemēram, ir Katalonijas ceļš. Tas ir pilnīgs kontrasts Lielbritānijas valdībai, kas ļauj rīkot referendumu Skotijā,» pauda Pusa, piebilstot, ka intervijas mērķis nebija rosināt politisku reakciju.

«Spāņu spiediena dēļ vajadzēja teikt, ka tā ir interpretācija,» minēja Pusa.

«Taču tas ir politiskas dabas jautājums, un tam nav nekādas saistības ar profesionālu žurnālistu darbu. Mēs tikai uzdevām premjeram jautājumus un viņa atbildes atspoguļojām savā rakstā,» piebilda Pusa.

Ref:103.000.103.2071

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas