Katram ar brīvības atņemšanu notiesātajam veidos personas lietu

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā tika atbalstīti papildinājumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā, kas paredz katram ar brīvības atņemšanu notiesātajam izveidot personas lietu.

Likumu plānots papildināt ar jaunu pantu, kas paredz, ka katram ar brīvības atņemšanu notiesātajam brīvības atņemšanas iestādes darbinieki izveidos personas lietu vai turpinās apcietinātā personas lietu, ja notiesātais nosūtīts soda izciešanai no izmeklēšanas cietuma.

Personas lietā obligāti būs jāiekļauj kodeksa 4.panta pirmajā daļā minētos tiesas nolēmumus, notiesātā daktiloskopisko karti, informāciju par aizturēšanu, ja notiesātais ticis aizturēts, vai ierašanos brīvības atņemšanas soda izciešanas uzsākšanai, kā arī notiesātā anketu un notiesātā un tā sevišķo pazīmju fotoattēlus, kā arī notiesātā kriminālistisko raksturojumu.

Tāpat personas lietā tiks iekļauti resocializācijas plāni un informācija par notiesātā resocializācijas procesu, kā arī informācija par notiesātajam piemērotajiem sodiem par soda izciešanas režīma prasību pārkāpumiem vai pamudinājumiem.

Lasiet arī: Bordāns: Būvnieku kartelis nav ietekmējis Liepājas cietuma iepirkuma procedūru un tā būvniecību

Notiesātā personas lietā iekļaus dokumentus, kas sniedz informāciju par brīvības atņemšanas soda izpildes gaitu, attiecībā uz notiesāto pieņemtos administratīvos aktus un citus lēmumus.

Grozījumus Latvijas Sodu izpildes kodeksā Saeimā vēl jāpieņem noslēdzošajos lasījumos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas