Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs lieto Smart-ID

Latvijā jau vairāk nekā pusmiljons cilvēku izmanto elektronisko identitātes apstiprināšanas risinājumu Smart-ID, savukārt Baltijā kopumā to lieto vairāk nekā 1,5 miljoni lietotāju.

Decembrī Smart-ID risinājumu ir ieviesusi arī banka Luminor. Līdz ar to šā gada beigās Latvijā Smart-ID ir pieejams jau trīs banku – Luminor, Swedbank un SEB – klientiem, BNN informē Smart- ID izstrādātājs uzņēmums SK ID Solutions.

Ja šā gada maijā Latvijā bija aptuveni 350 tūkstoši Smart-ID lietotāju, tad tagad lietotāju skaits ir pieaudzis līdz vairāk nekā pusmiljonam jeb 540 tūkstošiem. Tas nozīmē, ka katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs ir aktīvs Smart-ID lietotājs.

Arī citās Baltijas valstīs Smart-ID lietotāju skaits strauji pieaug. Lietuvā pašlaik ir gandrīz 600 tūkstoši Smart-ID lietotāju, savukārt Igaunijā apmēram 370 tūkstoši. Pakalpojuma lietotāju skaits Baltijas valstīs kopš gada sākuma ir palielinājies divas reizes.

SK ID Solutions savu autentifikācijas risinājumu Smart-ID Baltijā ieviesa 2017.gada sākumā. To var izmantot digitālajai autentifikācijai, saņemot finanšu, izglītības, telekomunikāciju, enerģētikas un mazumtirdzniecības sektora e-pakalpojumus.

Kopš 2018.gada novembra Smart-ID tiek atzīts par Kvalificētu paraksta izveides ierīci (Qualified Signature Creation Device), kuras autentifikācija ir līdzvērtīga ar roku veiktam parakstam, turklāt šis elektroniskais paraksts ir atzīstams par derīgu visās Eiropas Savienības valstīs. Smart-ID izmantošana autentifikācijai un elektroniskajam parakstam ir bez maksas un lietotājiem pilnīgi neierobežota.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas