Kaukāzā pēc īsa pamiera apšauda Kalnu Karabahas galvaspilsētu

Pret Azerbaidžānas separātisko reģionu Kalnu Karabahu atkal ir vērsta artilērijas uguns pēc tam, kad Armēnija un Azerbaidžāna piecas dienas kopumā atturējušās no aktīvas karadarbības, tā citējot armēņu un separātistu avotus vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Uzbrukumu atsākšanās Stepanakertai ceturtdien, 15.oktobrī, vēl vairāk iedragājusi cerības, ka varētu tikt izbeigta karadarbība starp abām Kaukāza kaimiņvalstīm, kas pēkšņi uzliesmoja septembra un oktobra mijā.

Franču ziņu aģentūras AFP žurnālists vēstījis, ka ceturtdien dzirdējis deviņus sprādzienus pilsētas pievārtē. Kalnu Karabahā, kas ir armēņu apdzīvots separātisks reģions Azerbaidžānas teritorijā, dzīvo ap 150 000 cilvēku, no kuriem aptuveni 55 000 dzīvo Stepanakertā.

Armēnijas valdība šonedēļ ir atzinusi, ka separātistu kaujinieku vienības ir bijušas spiestas atkāpties no iepriekšējām pozīcijām Kalnu Karabahas ziemeļos un dienvidos.

Šai saistībā Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs ceturtdien norādījis, ka pēc 30 gadus ilgām sarunām, viņaprāt, konflikts beidzot ir atrisināms. Alijevs arī brīdināja, ka, ja Armēnija turpināšot rīkoties negatīvi, Azerbaidžānas armija ieņemšot visus apvidus, kas ieskauj Kalnu Karabahas anklāvu, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas