Kaukāzā ziņo par Kalnu Karabahas konflikta pāriešanu uz pilsētām

Gendžes pilsēta Azerbaidžānā

Kaukāzā jau nedēļu turpinājusies karadarbība Kalnu Karabahas reģionā starp Armēniju un Azerbaidžānu. Raķetes un artilērijas šāviņi trāpījuši arī Azerbaidžānas pilsētās ārpus strīda reģiona, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Intensīvas kaujas atsākušās 27.septembrī un turpinājušās nedēļu, līdz svētdien, 4.oktobrī, Azerbaidžāna ziņojusi par pretinieka šāviņu radītiem postījumiem tās pilsētās.

Starptautiskais Sarkanais krusts svētdien nosodījis informāciju, ka konfliktā notiek «artilērijas uzbrukumi nešķirojot [militāras pozīcijas no civiliedzīvotāju objektiem – BNN] un citi, iespējams, nelikumīgi uzbrukumi, izmantojot sprāgstvielu ieročus pilsētās, mazpilsētās un citās apdzīvotās vietās».

Citu valstu un starptautisku organizāciju aicinājumi atgriezties pie konflikta risināšanas miermīlīgā ceļā nav ņemti vērā. Kopš 27.septembra karadarbībā ir nonāvēti vairāk nekā 200 cilvēki, tostarp daudzi civiliedzīvotāji. Tiek uzskatīts, ka upuru skaits ir vēl lielāks, jo Azerbaidžāna nav publicējusi datus par savām kritušajām militārpersonām.

Ar aicinājumiem izbeigt karadarbību nākušas klajā gan Armēnijas sabiedrotā Krievija, gan Azerbaidžānas sabiedrotā Turcija. Atgriezties pie jēgpilnas konflikta risināšanas miermīlīgā ceļā aicinājusi Latvija, ANO Drošības padome, Francija, Vācija, Itālija, ASV un citas valstis un organizācijas, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas