Kauņā ķīviņš ap pirmā pilsētas praida atļaušanu

Tiesa Lietuvā uzlikusi Kauņai par pienākumu atļaut pilsētā rīkot seksuālo minoritāšu gājienu. Lietuvas otrās lielākās pilsētas pašvaldība spriedumu pārsūdzējusi, šādu soli pamatojot ar izvēlētās ielas remonta stāvokli un nepiemērotību pasākuma rīkošanai, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Pasākums ieplānots 4.septembrī, un pieteikumu-atteikumu «ping-pongs» starp rīkotājiem un Kauņas vadību turpinās jau pusi vasaras. Pašvaldība iepriekš atteicās dot atļauju gājiena rīkošanai pilsētas galvenajā ielā, norādot, ka pasākums traucēšot satiksmei un vietējiem uzņēmumiem.

Seksuālo minoritāšu atbalsta akcijas rīkotāji pārsūdzēja Kauņas pašvaldības noraidošo lēmumu, un 30.jūlijā tiesa atzina, ka taisnība ir rīkotājiem. Īsi pirms noslēdzās 30.dienu termiņš tiesas sprieduma apstrīdēšanai pašvaldība izmantoja šo iespēju, liekot rīkotājiem gaidīt nākamo tiesas nolēmumu.

Lasiet arī: Lietuvas policija asprātīgi atbild uz protestētāju apgalvojumu par inficēšanos no asaru gāzes

Iesniegumā tiesai Kauņas pilsētas pašvaldība rakstījusi, ka gājienam izvēlētajos Laisvės alėja (Brīvības gatves) posmos nav pabeigti remontdarbi un ka iela kopumā nav piemērota lielu pasākumu rīkošanai. Tas tādēļ, ka, pašvaldības ieskatā, nebūtu iespējams nodrošināt sabiedrisko kārtību un nepieciešamības gadījumā evakuēt cilvēkus, ja nu izceltos nekārtības.

«Kauņas pilsētas pašvaldība izturas nožēlojami,» komentējusi viena no pasākuma rīkotājām Viktorija Kolbešnikova (Viktorija Kolbešnikova). «Pašvaldības reakcija tikai parāda, kā tā attiecas pret pilsētas visapdraudētākajiem cilvēkiem un kurā pusē tā irnostājusies,» tā Kolbešnikova.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1477641/kaunas-files-appeal-to-block-pride-march

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas