Kauņas praidā aiztur 22 cilvēkus, sāktas izmeklēšanas

Lietuvas otrajā lielākajā pilsētā aizvadītajā nedēļas nogalē noticis seksuālo minoritāšu gājiens ar vairāk kā 2 000 cilvēku piedalīšanos. Uz to sapulcējušies arī agresīvi noskaņoti citādi domājošie un policijai nācies aizturēt 22 cilvēkus un uzsākt piecas pirmstiesas izmeklēšanas, tostarp vienu par naida kurināšanu, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Kauņas policija svētdien, 5.septembrī, paziņoja, ka kāda persona tikusi aizturēta par to, ka filmējusi pasākuma dalībniekus un tuvojusies viņiem, kā arī par naida kurināšanu, gājiena dalībnieku apsaukāšanu, apvainojot un izsmejot viņus.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvas sabiedrībā spriedzi rada migrācijas krīze, pandēmija un seksualitātes jautājums. Kā notiks izlāde?

Sestdien, 4.septembrī, incidentā, kas notika sestdien ap pulksten 15.00, pēc gājiena beigām, divi cilvēki guva miesas bojājumus. Viena vīrieša jakas kapucē tikusi iemesta dūmu svece, bet citam vīrietim ticis iesists.

Aizturēta ir kāda 1992.gadā dzimusi persona, ziņo policija.

Aizvadītajā sestdienā vairāk nekā 2 000 cilvēku sapulcējās uz Kauņas pilsētas vēsturē pirmo seksuālo minoritāšu praida pasākumu. Pret pasākuma dalībniekiem noskaņotas personas aizšķērsojušas Kauņas Brīvības bulvāri, pa kuru notika gājiens, apmētājušas gājiena dalībniekus ar olām, apsaukājušas tos un iesaistījušās kautiņos ar gājiena dalībniekiem un policiju.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1488556/police-launch-five-probes-after-kaunas-pride-including-incitement-to-hatred

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas