Kazahstānas prezidents paziņo par kārtības atjaunošanu pēc 42 cilvēku upuriem

Pēkšņu nemieru skartajā Kazahstānā tās prezidents paziņojis, ka valstī būtībā atjaunota konstitucionālā kārtība pēc tam, kad sadursmēs nonāvēti vairāki desmiti nemiernieku un iekšlietu un militāro struktūru darbinieku, vēsta ASV raidorganizācija Radio Brīvā Eiropa.

Vidusāzijas valsts Iekšlietu ministrija informējusi, ka nemieros, kuri visaugstāk uzbangoja Kazahstānas lielākajā pilsētā Almati, «likvidēti 26 bruņoti noziedznieki» un vēl vairāk nekā 3 000 ir aizturēti. Pretējā pusē kopš vardarbīgo protesta akciju sākuma šonedēļ nonāvēti 18 policisti un nacionālās gvardes militārpersonas, teikts ministrijas paziņojumā.

Lasiet arī: Krievija sūta karavīrus uz Kazahstānu pēc Nursultanas «palīgā» sauciena

2022.gada pirmajā nedēļā demonstranti daudzviet Kazahstānā ir gan protestējuši miermīlīgi, gan ielauzušies valdības un pašvaldību ēkās, aizdedzinājuši tās un izlaupījuši uzņēmumu telpas.

«Konstitucionālā kārtība būtībā ir atjaunota visos valsts reģionos. Vietējās varas iestādes kontrolē situāciju,» piektdien, 7.janvārī, pēc valsts drošības sēdes paziņojis Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs.

Ceturtdien, 6.janvārī, Kazahstānas Veselības aprūpes ministrija paziņoja, ka nemieros ir ievainoti vairāk nekā 1 000 cilvēki un 400 – ievietoti slimīcās. Par 62 cilvēku veselību un dzīvību mediķi cīnās intensīvās terapijas nodaļās, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas