Kažoka: deputāta imunitāte mūsdienās ir novecojusi parādība

Iveta Kažoka

Šis ir iespēju laiks, kad var rasties kaut kas pilnīgi jauns – jauna partija vai pārgrupēšanās partiju vidū, un būs ari citas tēmas par ko runāt, piemēram, korupcija, kas arī būs kaut kas jauns, uzskata Providus pētniece Iveta Kažoka.

Arī cilvēkiem jāliek manīt, ka tās lietas par ko runāja Valsts prezidents Valdis Zatlers – oligarhu vara, valsts izzagšana, viņiem kā vēlētājiem nav pieņemamas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Labrīt, Latvija! atzinusi Kažoka.

Lielākā daļa politiķu tomēr gribētu būt cienīti savu līdzcilvēku acīs, un ja viņiem dotu šādu iespēju, viņi to izmantotu. Ir jādomā, kā šos cilvēkus atkabināt no korumpētām saiknēm, arī ārpus Saeimas, kas viņus rausta kā marionetes sev labvēlīgu lēmumu pieņemšanai, piebildusi pētniece.

Ja pirms dažiem gadiem runājām par trīs ietekmīgiem oligarhiem, šobrīd ir viens oligarhs un divi oligarhi – vēlēšanu rezultātā. Domāju, ja parādīsies alternatīvas starp godīgākiem deputātiem, sabiedrība tās izvēlēsies, tā Kažoka.

Uzskatu, ka deputātu imunitāte mūsdienās ir novecojusi parādīja, lai arī zinu, ka ne visi man piekrīt. Tas, kas notika Saeimā, ir absurds, un nav pieņemami Prokuratūrai, Tiesai likt Saeimai balsot par lietu, kurā jau ir savākts pietiekami daudz pierādījumu, uzsvērusi Kažoka.

Savukārt vaicāta par Valsts prezidenta vēlēšanām, viņa atklāja, ka joprojām izšķirošās balsis Valsts prezidenta vēlēšanās būs Saskaņas centram, kas jau tagad tik ļoti tielējas, ka jābaidās, vai viņi nepārshēmosies.

Var parādīties arī trešais Valsts prezidenta kandidāts, ja ceturtdien Saeima nobalsos pret abiem pašreizējiem kandidātiem. Teorētiski var būt situācija, ka Saeima prezidentu mēģina ievēlēt visas vasaras garumā ik pēc divām nedēļām, pieļāvusi eksperte.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas