Par Ķekavas novada pašvaldības izpilddirektori ieceļ Jansoni

Izvērtējot Ķekavas novada pašvaldības izsludinātā iekšējā konkursa uz pašvaldības izpilddirektora amatu rezultātus, piektdien, 7.decembrī, Ķekavas novada domes ārkārtas sēdē par izpilddirektori iecelta Jolanta Jansone, kas savus jaunos pienākumus pildīs no 2019.gada 2.janvāra. 

Konkursā uz pašvaldības izpilddirektora amatu bija pieteikušies četri pretendenti, un visaugstāko punktu skaitu ieguva Jansone.

Šobrīd Jansone ir Ķekavas novada pašvaldības Attīstības un būvniecības  pārvaldes vadītāja, pirms tam pildījusi gan izpilddirektora vietnieka  un Attīstības nodaļas projekta vadītāja pienākumus.  Iepriekš profesionālo darba pieredzi ieguvusi, vairāk kā 20 gadus strādājot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), no tiem gandrīz pusi aizvadot Investīciju departamenta Stratēģijas un budžeta nodaļas vadītāja amatā.

Jau ziņots, ka Ķekavas novada dome oktobra beigās izsludināja konkursu uz pašvaldības izpilddirektora amata vietu. Konkurss tika pozicionēts kā iekšējs, kas nozīmē, ka iesniegt savu kandidatūru drīkstēja tikai pašvaldības iestāžu, aģentūru un kapitālsabiedrību darbinieki. Pretendenti savus pieteikums iesniegt varēja līdz 16.novembrim.

Šāds nosacījums opozīcijas deputātos viesa neizpratni par uzstādīto ierobežojumu, kas liedz konkursā savu kandidatūru pieteikt arī citiem augsti kvalificētiem pretendentiem, atzīmē Geduševa.

Tāpat viņa atgādina, ka «līdz šim brīdim izpilddirektora pienākumus pildīja pretrunīgi vērtētais priekšsēdētājas padomnieks Andris Volanskis (kurš ir cieši saistīts ar OIK skandālu), kuru 2017.gada 6.novembrī šajā amatā vienpersoniski ar savu rīkojumu iecēla Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire».

Volanskis Ķekavas novada pašvaldībā vēl šobrīd pilda domes priekšsēdētājas padomnieka, izpilddirektora vietas izpildītāja un Iepirkumu komisijas vadītāja vietnieka amata pienākumus, piebilst deputāte Geduševa.

Viņā stāsta, ka jautājumu par izpilddirektora amata konkursu jau vairākkārt aktualizējusi Ķekavas domes opozīcija. «2018.gada 11.jūlijā opozicionāri bija lūguši Bairi sasaukt ārkārtas sēdi, aicinot nedēļas laikā izsludināt konkursu uz pašvaldības izpilddirektora vakanci. Ķekavas pašvaldība ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu līdz 1.novembrim izsludināt konkursu uz pašvaldības izpilddirektora amatu. Kā toreiz skaidroja domes priekšsēdētāja, lēmums tika pieņemts, izvērtējot situāciju un argumentus attiecībā uz plānotajām pārmaiņām Ķekavas novada pašvaldības centrālajā administrācijā, kas paredzēja izveidot piecas nozaru pārvaldes un līdz ar to mainīt arī izpilddirektora pienākumus.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas