Keris: ZZS vadītā valdība nevis nevar, bet negrib ieguldīt veselības aprūpē

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības vadītājs Valdis Keris

Nepieejamas un nepienācīgas veselības aprūpes dēļ ik gadu valsts zaudē aptuveni 1 500 cilvēku darbspējīgā vecumā, tieši tāpēc 1.maijā paredzētajā tautas sapulcē arodbiedrības prasīs steidzami palielināt finansējumu veselības aprūpei, intervijā Latvijas Radio norāda Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības vadītājs Valdis Keris.

Viņš atgādināja, ka tautas sapulces prasības ir steidzami palielināt finansējumu veselības nozarei, lai samazinātu rindas pēc veselības aprūpes pakalpojumiem, samazinātu pacientu maksājumus un palielinātu mediķu algas, ziņo Latvijas sabiedrisko mediju interneta ziņu portāls lsm.

Tas nodrošinātu pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi Latvijā, bet, «ja to nedarīs steidzami, mirs cilvēki, viņi jau mirst», norādīja Keris.

Latvijā rūpējas par drošību, bet kara dēļ neviens nemirst, taču ik gadu 1 500 cilvēki darbspējīgā  vecumā mirst nepienācīgās aprūpes dēļ, sacīja Keris.

Ja nozarei būtu palielināts finansējums, cilvēkiem nebūtu jāstāv rindās pēc medicīnas pakalpojumiem «kā kara laikā pēc maizes», savukārt mediķi varētu sajust, ka valsts viņu darbu novērtē un par viņiem rūpējas, norādīja Keris.

Ja valdība nepalielinās finansējumu nozarei, mediķi lems par neuzticības izteikšanu premjeram Mārim Kučinskis, jo valstij ir nepieciešams vadītājs, kas gatavs vadīt valsti atbilstoši iedzīvotāju vajadzībām un starptautiskajai praksei, pauda Keris. Pēc viņa sacītā, Zaļo un zemnieku savienības vadītā valdība turpina kursu uz valsts izmērdēšanu. «Var jau saprast, ka zemniekam izkapts ir pierasts instruments, bet cilvēkus nevar pļaut kā zāli,» izteicās Keris.

Keris arī pauda pārliecību, ka naudu veselības aprūpei var atrast, jo, piemēram, iekšējos auditos ministrijās atrasti 50 miljoni eiro, kurus atļāva ministrijām izmantot savām vajadzībām, «nevis cilvēku glābšanai, te mēs redzam, ka valdība nevis nevar, bet negrib ieguldīt veselības aprūpei».

Jau ziņots, ka  arodbiedrības nemierā ar notiekošo veselības aprūpes sistēmā 1.maijā rīkos tautas sapulci. Paredzams, ka tajā varētu piedalīties ap 1 000 cilvēku. Gadījumā, ja valdība nepiekāpsies, arodbiedrības draud rosināt Saeimas atlaišanu.

Savukārt Veselības ministrija risinājumu redz tās izstrādātā rīcības plānā. Tas paredz mainīt naudas plūsmu veselības sistēmā, ārstu atalgojumu un procedūru skaitu, par kurām valsts tiešām var atļauties maksāt. Šim plānam 1.jūlijā ir jāgūst valdības atbalsts.

Ref: 102.000.102.12562

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas