Ķezbere: NEPL neatkāpsies no sava lēmuma par LTV vadības izvēli

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere

Politiķi var paust savas domas, taču Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) neatkāpsies no sava lēmuma par Latvijas Televīzijas (LTV) vadības izvēli, otrdien, 2.aprīlī, žurnālistiem apliecinājusi NEPLP vadītāja Dace Ķezbere.

Vaicāta, vai atsevišķu politiķu aicinājumu anulēt LTV valdes iecelšanu uzskata par politisku iejaukšanos, Ķezbere atbildēja, ka daļēji, jā. Reizē atsevišķu politiķu sākotnējais viedoklis varētu būt skaidrojams ar to, ka nebija pieejama visa informācija, taču tagad visu nepieciešamo ir iespējams uzzināt, arī aprunājoties ar jaunajiem valdes locekļiem, pauda NEPLP vadītāja.

Ķezbere akcentēja, ka neatceras gadījumu, kad LTV vai Latvijas Radio vadības maiņa tiktu «pavadīta ar aplausiem» un ko visi viennozīmīgi būtu uztvēruši ļoti pozitīvi. Tāpēc tāpat kā ministriem arī LTV jaunajiem valdes locekļiem jādod 100 dienas, lai tie pierāda sevi darbā, pauda NEPLP priekšsēdētāja.

Taujāta, vai līdz ar jaunās valdes iecelšanu nebūs ietekmes uz LTV darba neatkarību, Ķezbere norādīja, ka jebkurš jauns vadītājs nāk ar savu vīziju, kā būtu jāstrādā un kā jāveido sava komanda. Viņa pauda pārliecību, ka LTV jaunie valdes locekļi runās ar cilvēkiem, atradīs kopēju valodu un virzienus, lai veidotu labāku saturu un sniegtu patiesu informāciju.

Kā ziņots, NEPLP ir nolēmusi LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja Olainfarm mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatam padome izvēlējās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem izraudzītajiem nav darba pieredzes mediju jomā.

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina NEPLP atcelt lēmumu par LTV valdes locekļu apstiprināšanu un izsludināt atkārtotu konkursu. LŽA uzskata, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst konkursa nosacījumiem un augstajām amata prasībām.

«Izraudzītajam valdes priekšsēdētājam nav nekādas vērā ņemamas vadības pieredzes, bet par satura attīstību atbildīgajai valdes loceklei nav pieredzes mediju darbā, ko pati padome iepriekš atzina par noteikti nepieciešamu,» pauda asociācijā.

Savukārt Jaunā konservatīvā partija paziņojusi, ka Mediju politikas apakškomisijai prasīs anulēt LTV valdes konkursa rezultātus, kā arī aicinās izvērtēt NEPLP darbības likumību, izraugoties LTV valdes locekļus. Citi politiķi gan norāda, ka Saeimai nav tiesības lemt par LTV valdes konkursa rezultātiem.

Tāpat arī Jaunā Vienotība 3.aprīļī Saeimas frakcijas sēdē iztaujās NEPLP pārstāvjus par LTV valdes locekļu amatu konkursu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas