KIB: Arvien vairāk aizņemas patēriņam, hipotekārie kredīti – sarūk

Privātpersonu saistību skaits šobrīd ir sasniedzis 1,1 miljonu kredītlīgumu, kopējais iedzīvotāju aizņēmumu slogs – gan kavētas, gan arī laicīgi maksātas saistības pašlaik tuvojās sešiem miljardiem eiro (5,7 miljardi), liecina Kredītinformācijas Birojs (KIB) datu bāze.

Šobrīd KIB datu arhīvs satur ierakstus par 629 tūkstošiem privātpersonām, kurām kopā ir 1,1 miljons dažādu finanšu saistību līgumu. 328 tūkstošiem personām ir aktīvi 495 tūkstoši patēriņa kredītu, kas no kopējā aktīvo līgumu skaita veido 78%. Pēc KIB datiem šobrīd vidēji viena privātpersona ir aizņēmusies pie 1,4 kredītdevējiem un vienam aizņēmējam vidēji ir 1,8 kredīti.

Saistību skaitliskais pieaugums privātpersonām ir tieši patēriņa jeb ātro kredītu jomā

«Iedzīvotāji aizņemas arvien vairāk, bet tieši «mazos» kredītus. Savukārt, raugoties uz nekustamo īpašumu kredītiem, tad šis portfelis acīmredzami sarūk – no 135 tūkstošiem aktīvu hipotekāro kredītlīgumu pērnā gada beigās šodien palikuši 123 tūkstoši aktīvu hipotekāro līgumu», uzsver Kredītinformācijas Birojs valdes loceklis Intars Miķelsons.

Kā norāda KIB pārstāvis, kopējais iedzīvotāju skaits, kas aizņemas ir pieaudzis, it īpaši palielinājusies aktiviāte vecuma grupā no 26 līdz 45 gadiem. Vislielākais aizņēmumu skaita pieaugums ir tieši vecumā no 36 līdz 45 gadiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas