KIB datu bāzei pievieno arī VID parādniekus

Turpmāk Kredītinformācijas birojs (KIB) datu bāzei pievienos arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informāciju par fizisko un juridisko personu nodokļu parādiem, vēsta birojā.

Pašlaik KIB datu bāzē ir atspoguļota informācija par vairāk nekā 46 000 uzņēmumu un 4 000 privātpersonu parādsaistībām pret VID ar kopējo nodokļu parādu valstij virs 1,2 miljardiem eiro.

«Datu apmaiņas par parādniekiem mērķis ir, no vienas puses, palīdzēt dažādu nozaru uzņēmumiem izvērtēt klientu maksātspējas riskus, bet, no otras, – kopumā mainīt privātpersonu un uzņēmumu attieksmi pret savu kredītvēsturi un finanšu saistībām,» uzsver Kredītinformācijas birojs komercdirektors Intars Miķelsons.

Vienotā kredītvēsturu datu bāze atspoguļo ne tikai negatīvo, bet arī pozitīvo informāciju – saistību dzēšanu, kas nozīmē, ka katrai juridiskai un fiziskai personai ir iespēja uzlabot savu kredītreitingu, kas, savukārt, uzlabo turpmākās izredzes, sadarbojoties ar finanšu institūcijām vai, slēdzot jaunus sadarbības līgumus.

Kredītinformācijas biroja datu apmaiņas sistēmai ik mēnesi pievienojas ap desmit jauniem uzņēmumiem – komunālo pakalpojumu sniedzēji, līzingdevēji, patērētāju kreditētāji, bankas, kā arī celtniecības, transporta un tirdzniecības nozares uzņēmumi.

Ref: 225.000.103.975

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas