Kiberuzbrukumā cieš ES COVID-19 vakcīnu apstiprināšanas iestāde

ES Eiropas Zāļu aģentūra (EZA), kura patlaban vērtē COVID-19 vakcīnas kandidāšu nekaitīgumu un iedarbīgumu, paziņojusi, ka pret to ticis vērsts kiberuzbrukums. Vācu zāļu ražotājs BioNTech norādījis, ka nelikumīgi piekļūts tā vakcīnas apstiprināšanas dokumentiem, vēsta raidsabiedrība DW.

«EZA ir tikusi pakļauta kiberuzbrukumam.

Aģentūra ir ātri uzsākusi pilnvērtīgu izmeklēšanu, sadarbojoties ar tiesībsargājošām iestādēm un citām attiecīgajām juridiskajām personām,» tā trešdien, 9.decembrī, pavēstīja EZA, kuras mītne atrodas Amsterdamā, Nīderlandē.

ES iestāde skaidrojusi, ka «izmeklēšanas laikā nevar sniegt sīkāku informāciju», taču tā tikšot atklāta, kolīdz tas būs iespējams.

Lasiet arī: Norvēģija vaino Krievijas grupējumu kiberuzbrukumā parlamentam

Neilgi pēc EZA paziņojuma vācu uzņēmums BioNTech un amerikāņu uzņēmums Pfizer, kuri izstrādājuši vienu no ES vakcīnas kandidātēm, izplatījuši kopīgu paziņojumu. Tajā pausts, ka EZA abiem uzņēmumiem pavēstījusi, ka «ticis nelikumīgi piekļūts atsevišķiem dokumentiem, kuri saistīti ar regulatora iesniegumu attiecībā uz Pfizer un BioNTech vakcīnas kandidāti», ziņo DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas