Kijevā atklāj piemiņas vietu Irānā notriektās lidmašīnas upuriem

Kijevas Borispiļas starptautiskajā lidostā atklāts memoriāls, lai pieminētu janvārī notikušo Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Irānā, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

8.janvārī Irānā tika notriekta Ukrainas lidsabiedrības Ukraine International Airlines pasažieru lidmašīna ar 176 cilvēkiem uz klāja. Tā tobrīd bija devusies reisā nr. PS 752 no Teherānas un Kijevu. Aviokatastrofā tika nonāvēti visi 176 cilvēki, kuri atradās lidmašīnā. To tiem 11 bija Ukrainas pilsoņi.

Memoriāls ar piemiņas akmeni Kijevas Borispiļas starptautiskajā lidostā atklāts pirmdien, 17.februārī. Atklāšanas pasākumā piedalījās upuru tuvinieki, kā arī Ukrainas amatpersonas un lidsabiedrības Ukraine International Airlines prezidents. Pārstāvētas bija arī Irānas un citu avārijā iesaistīto valstu valdības.

Irāna, kas sākotnēji noliedza, ka tās militāristi notrieca lidmašīnu, turpina aviokatastrofas izmeklēšanu, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

«[Ukrainas] Ģenerālprokuratūra vērsās pie Irānas puses ar lūgumu izveidot izmeklēšanas grupu, kuras darba rezultāts būtu visu vainīgo – ne tikai tās personas, kura nospieda pogu – sodīšana,» tā memoriāla atklāšanas pasākumā norādījis Ukrainas ārlietu ministrs Vadims Pristaiko, raksta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas