Kijevā ievieš karantīnu aptuveni uz mēnesi

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā ieviesta karantīna saistībā ar slimnīcu noslogotību lielas Covid-19 saslimstības dēļ. Pilsētas mērs Vitālijs Kļičko nav nosaucis konkrētu laiku, kad epidemioloģiskie ierobežojumi varētu tikt atcelti, bet lēsis, ka tie būs spēkā aptuveni mēnesi, raksta ziņu aģentūra Ukrinform.

2,9 miljonu cilvēku apdzīvotajā pilsētā karantīna ieviesta pirmdien, 1.novembrī. Jaunie noteikumi vērsti uz kontaktu samazināšanu pakalpojumu sniegšanā, tirdzniecībā un izglītībā. Vairums no ierobežojumiem ir attiecināti uz iedzīvotājiem, kuri nav vakcinēti pret Covid-19 vai kuriem nav nesenu un negatīvu PCR analīžu rezultātu.

Vitālijs Kļičko, kādreizējais profesionālais bokseris, kurš Kijevas mēra amatā strādā kopš 2014.gada, otrdien, 2.novembrī sacījis, ka no pilsētas iedzīvotājiem vismaz vienu vakcīnas devu ir saņēmuši turpat 2,3 miljoni kijeviešu.

Lasiet arī: Ukrainā pieķer Lietuvas un citu ES valstu pasu viltotāju

«Tagad daudzi cilvēki vakcinējas, jo saprot, ka neviens negrib palikt karantīnā, visi grib dzīvot normālu dzīvi. Mēs izskatām iespējas, kā paildzināt vakcinācijas centru darbalaiku, taču situācija ir sarežģīta, jo mediķi jau pašlaik strādā uz savu cilvēcisko spēju robežas,» sacījis Kļičko.

Viņš norādījis, ka Ukrainas galvaspilsētas slimnīcās intensīvās terapijas nodaļas ir noslogotas tuvu pie 100%. Vienlaikus slimnīcās trūkst medicīnas darbinieku Covid-19 pacientu ārstēšanai, ziņo Ukrinform.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas