ES vienojas par sankcijām pret Ukrainu; Kijevā nogalināto cilvēku skaits sasniedz 67

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri šopēcpusdien ārkārtas sanāksmē vienojušies piemērot sankcijas pret tiem ukraiņiem, kas atbildīgi par cilvēktiesību pārkāpumiem un vardarbību Ukrainā. 

Pret šiem cilvēkiem tiks piemērotas divu veidu sankcijas – ceļošanas aizliegumi un finanšu līdzekļu iesaldēšana, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP).

ES ministri pieņēmuši politisku lēmumu, taču rīt no rīta sanāks speciāla komiteja, kas lēmumu noformēs juridiski un apstiprinās sarakstu, uz kurām personām šīs sankcijas attiecas. «Latvija iestāsies par nopietnu sarakstu,» sacīja ministrs.

Ja situācija Kijevā nerisināsies, tad ES varēs lemt par sankciju paplašināšanu. Konflikta risināšanai patlaban Kijevā joprojām atrodas Francijas, Vācijas un Polijas ārlietu ministri.

Rinkēvičs atzina, ka ministru sarunas šodien bija garas, 28 ES dalībvalstīm nebija viegli vienoties, taču lēmums ir «konsensusam».

Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra, ka ES vienojusies arī sniegt plašu medicīnisko palīdzību Ukrainā cietušajiem. Medicīnisko palīdzību piedāvājusi arī Latvija. Rinkēvičs pieļāva, ka būs vēl cietušie, kuri varētu saņemt ārstu palīdzību Latvijā. Latvijas piedāvājusi un gatava sniegt arī mediķu konsultācijas Ukrainas kolēģiem.

ES ārlietu ministri aicina arī citas organizācijas – ANO, EDSO – iesaistīties cilvēktiesību pārkāpumu novēršanā.

Kopš 18.februāra Kijevas Neatkarības laukumā nogalināti 67 cilvēki.

Bojāgājušo cilvēku mirstīgās atliekas noguldītas pie restorāna McDonald’s un galvenās pasta ēkas.

Pašaizsardzības vienību pārstāvji saka, ka viņus nogalinājuši milicijas snaiperi, kas izvietojušies uz ēku jumtiem un tēmē cilvēkiem galvā.

Tiek ziņots, ka šaušana joprojām turpinās.

Kā pavēstīja opozīcijas partijas Svoboda (Brīvība) preses dienests, snaiperi šauj arī pa mediķiem, kas cenšas palīdzēt ievainotajiem.

Desmit nogalinātie guļ netālu no viesnīcas Kazackij Neatkarības laukuma malā, ziņoja aģentūras AFP žurnālists, norādot, ka laukumā sākušās jaunas sadursmes starp protestētājiem un smagi bruņoto miliciju.

Mediķi ziņo, ka vēl 13 nošautie cilvēki nogādāti viesnīcā Ukraina.

Aģentūra AP, atsaucoties uz Ukrainas Iekšlietu ministriju, ziņo, ka nogalināts arī viens milicis, bet 28 likumsargi guvuši šautas brūces.

Brīdinām: attēlos redzamas vardarbīgas ainas.

Ref:103.000.103.5066

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas