Ķīlis gandarīts par premjera atbalstu jaunas pedagogu motivācijas sistēmas ieviešanai

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis pauž gandarījumu par ministru prezidenta un Finanšu ministrijas pārstāvju atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotajam memoranda projektam, kurā paredzēts pedagogiem palielināt atalgojumu, jau sākot ar šī gada 1.septembri.

Tāpat plānots izstrādāt principiāli jaunu pedagogu motivācijas sistēmu, kas paredzētu pedagogu atalgojuma sasaisti ar darba kvalitāti.

«Ir ļoti svarīgi, lai, ceļot pedagogu atalgojumu, mēs celtu arī visas Latvijas izglītības kvalitāti. Esmu gandarīts, ka pedagogi ir pirmā profesija, kam pēc krīzes pārvarēšanas atsākam algas paaugstināšanu, turklāt tas notiek ievērojami ātrāk nekā noteikts valdības deklarācijā. Taču šoreiz principiāli atšķirīgs ir tas, ka esam apņēmušies to nedarīt mehāniski, bet gan piesaistot atalgojumu kāpumu pedagogu profesionālajam sniegumam.»

Ministrs pateicas par konstruktīvu sadarbību Latvijas izglītības vadītāju asociācijai, kuras vārdā tās viceprezidents Laimnesis Bruģis šorīt Izglītības un zinātnes ministrijā parakstīja sagatavoto memorandu.

Vienlaikus ministrs pauž cerību, ka iespējami drīz memorandu izdosies parakstīt arī ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) un Latvijas pedagogu domes pārstāvjiem un šī kavēšanās neietekmēs labo nodomu izpildi.

Ref: 103.000.103.1070

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas