Ķīnā atklāj pilnībā saglabājušos dinozaura mazuļa fosiliju

Ķīnā atklāta vairākus desmitus miljonu gadu sena dinozaura embrija fosiliju. Pētnieki norādījuši, ka dzīvnieka, kuram dots vārds «Mazulis Jingljangs», atliekas atrastas olas veidolā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Dinozaura embrijs atrasts Ganžou pilsētā, Ķīnas dienvidos, un, pēc pētnieku aplēsēm, tā vecums ir no 66 līdz 100 miljoniem gadu. Tiek pieņemts, ka atrastais dinozauru mazulis bijis oviraptorozaurs. Šādi dzīvnieki, kuru nosaukums nozīmē «ķirzaka, kura zog olas», dzīvojuši tagadējā Āzijā un Ziemeļamerikā ģeoloģiskās laika skalas mezozoja vēlajā krīta periodā.

Lasiet arī: Filipīnu taifūna upuru skaits sasniedz 375

Ķīniešu paleontoloģe Fiona Vaisuma Ma ziņu aģentūrai AFP sacījusi, ka šis ir «labākais dinozaura embrijs, kāds līdz šim ir atrasts». Tas sniedz paleontologiem lielāku skaidrību par saikni starp dinozauriem un mūsdienu putniem. Fosilijā redzams, ka embrijs bijis saliecies pozā, kādu putnu mazuļi ieņem, tieši pirms izšķilties no olas.

Izmērīts, ka mazulis Jingljangs pilnā augumā, no galvas līdz astes galam, būtu 27 centimetrus garš. Fosīlija atrodas Jingljangas Akmens dabas muzejā Ķīnā. Dinozaura olas fosīlija atrasta jau 2000.gadā, bet glabāta muzeja krājumā, līdz brīdim, kad pēc muzeja rekonstrukcijas darbu sākuma pievērsta uzmanība šai konkrētai fosīlijai, kas krājumā bijusi slēgtas olas formā, ziņo BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas