Ķīnā izstrādātajām vakcīnām nav augsta iedarbība, atzīst Ķīnas slimību kontroles iestāde

Ķīnā izstrādātajām Covid-19 vakcīnām, kuras Āzijas valstī saņēmis liels skaits iedzīvotāju, nav augsta iedarbība, atzinis Ķīnas Slimību kontroles un profilakses centru direktors, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Par Ķīnā izstrādātajām vakcīnām, no kurām zināmākā ir Sinovac, un to iedarbību pagaidām nav zināms daudz. Brazīlijā Sinovac izmēģinājumi uzrādījuši 50,4% iedarbīgumu, kas tikai mazliet pārsniedz 50% slieksni, kas nepieciešams, lai medikaments saņemtu Pasaules Veselības organizācijas apstiprinājumu. Tikmēr pētījumu provizoriskie rezultāti no vēl nepabeigtiem pētījumiem Turcijā un Indonēzijā liecinājuši, ka Sinovac vakcīnas iedarbība ir robežās no 65% līdz 91%.

Lasiet arī: PVO centienos noskaidrot Covid-19 izcelsmi lūdz būt pacietīgiem

Kopš pasaulē no Ķīnas pilsētas Uhaņas izplatījusies slimība Covid-19, Ķīnas iestādes reti atzinušas savas neveiksmes vai darbības nepilnības, tomēr tā noticis ar vietējo Covid-19 vakcīnu vērtējumu.

Sestdien, 10.aprīlī, Ķīnas Slimību kontroles un profilakses centru direktors Gao Fu kādā konferencē sacījis, ka pašreizējām vakcīnām «nav ļoti augsti aizsardzības rādītāji». Amatpersona arī norādījis, ka Ķīna kā iespēju paaugstināt to iedarbīgumu apsver dažādu Covid-19 vakcīnu kombinēšanu, kā arī devu skaita un vakcinācijas starplaika ilguma maiņu.

Ķīnā vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu ir saņēmuši vairāk nekā 100 miljoni iedzīvotāju, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas