Ķīnā koronavīrusa uzliesmojums skāris cietumus, inficējot 500 ieslodzītos un sargus

Ķīnā, kur turpinās bīstamā koronavīrusa uzliesmojums, ieslodzījuma vietās konstatēti vairāk nekā 500 saslimšanas gadījumi. Tikmēr nāves gadījumu skaits no vīrusa komplikācijām valstī sasniedzis 2 236, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Ķīnas kontinentālajā daļā oficiāli apstiprināto vīrusa inficēšanās gadījumu skaits ceturtdien, 21.februārī, sasniedzis 74 685, bet nāves gadījumi no vīrusa izraisītām komplikācijām līdz šim bijuši 2 236.

Āzijas lielvalstī atklātībā nākusi informācija, ka par spīti vērienīgiem varasiestāžu centieniem apturēt vīrusa izplatību, uzliesmojums ir skāris arī ieslodzījuma vietas. Cietumos dažādos Ķīnas reģionos ir konstatēti vairāk nekā 500 inficēšanās gadījumi gan ieslodzīto, gan cietumsargu vidū. Šai saistībā Pekina no amata atbrīvojusi valsts tieslietu resora vadītāju un virkni cietumu administratīvo darbinieku, raksta The Guardian.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) tās tīmekļa vietnē ceturtdien paudusi satraukumu, ka valstu valdības nedara visu iespējamo, lai izmantotu iespēju apturēt infekcijas izplatīšanos pasaulē.

No Eiropas valstīm koronavīrusa inficēšanās gadījumi konstatēti Somijā, Zviedrijā, Beļģijā, Lielbritānijā, Vācijā, Francijā, Spānijā un Itālijā, kā arī Krievijā, taču infekcijas gadījumu Eiropā ir salīdzinoši mazs, liecina PVO dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas