Ķīna noraida pārmetumus kiberuzbrukuma organizēšanā Microsoft e-pastu pakalpojumam

Pekina ir noraidījusi kā nepamatotus Rietumvalstu pārmetumus, ka Ķīnas izlūkdienestu kontrolēta kibernoziedznieku grupa īstenojusi kiberuzbrukumu ASV progammatūras izstrādātāja Microsoft e-pastu sistēmai. Uzbrukumā cietuši vismaz 30 000 uzņēmumi vairākās pasaules valstīs, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Amerikāņu lieluzņēmums iepriekš paziņoja par ievērojama apjoma uzbrukumu tā datorprogrammatūras sistēmai Exhange, kas daudziem pasaules uzņēmumiem un valsts sektora iestādēm uztur e-pasta kastītes un korespondenci. Uzbrukums ļāvis kibernoziedzniekiem, ko Microsoft nosaucis par grupējumu Hafnium, no attāluma piekļūt svešām e-pasta kastītēm.

Lasiet arī: Atmasko organizētās noziedzības tīklu 18 valstīs

Pirmdien, 19.jūlijā, Jaunzēlande pievienojās ASV, Lielbritānijai un Austrālijai un paziņoja, ka uzskata Ķīnas Valsts drošības ministrijas finansētus darboņus par vainojamiem ļaunprātīgu darbību veikšanā Jaunzēlandes teritorijā.

Ķīnas vēstniecības Jaunzēlandē un Austrālijā nosaukušas pārmetumus par nepamatotiem. «Ķīnas valdība ir stingrs kiberdrošības aizstāvis. [..] Izteikt pārmetumus bez pierādījumiem ir ļaunprātīgi,» paziņojusi Ķīnas Vēstniecība Jaunzēlandē, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas