Ķīna paaugstina tarifus ASV precēm, saasinās tirdzniecības konflikts

Ķīna, atbildot uz jauniem ievedmuitas tarifiem no Vašingtonas puses, ir paziņojusi par savas ievedmuitas paaugstināšanu amerikāņu precēm 60 miljardu ASV dolāru (53,4 miljardu eiro) vērtībā.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, Ķīna pirmdien, 13.maijā, spērusi šo soli, neraugoties uz Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) netieši pausto brīdinājumu, ka, ja Pekina nepiekritīs Vašingtonas tirdzniecības prasībām, ASV varot ieviest paaugstinātu ievedmuitu visām Ķīnas precēm, nevis konkrētam preču uzskaitījumam kā pašlaik.

Ķīnas Finanšu ministrija pirmdien paziņojusi: «Ķīnas papildu tarifu precizējums ir atbilde uz ASV vienpusējo protekcionismu. (..) Ķīna cer, ka ASV atgriezīsies uz pareizā, divpusējās tirdzniecības un ekonomisko apspriežu ceļa, kur panāks kompromisu ar Ķīnu.»

Pekina ir sagatavojusi sarakstu ar 5 140 dažādām ASV importa precēm, uz kurām Ķīnā no 1.jūnija tiks attiecināta ievedmuita ar tarifu likmēm no piecu līdz 20% apmērā. Iepriekš Ķīna uz konkrētām ASV precēm attiecināja ievedmuitas tarifus robežās no pieciem līdz 10 procentiem.

BNN jau vēstīja, ka piektdien, 10.maijā, ASV valdība ievedmuitas tarifu, ko ASV attiecina uz precēm no Ķīnas 200 miljardu ASV dolāru (178 miljardu eiro) vērtībā, pacēlusi no 10% uz 25%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas