Ķīna piekrīt ielaist valstī vīrusa izmeklētājus no PVO

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) speciālistu grupa, kurai šajā ANO pakļautības organizācijā dots uzdevums izmeklēt Covid-19 pandēmijas izcelsmi, Ķīnā būs atļauts ierasties 14.janvārī, tā, citējot Ķīnas varasiestāžu pausto, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Speciālistu grupa sākotnēji grasījās doties uz Ķīnu janvāra sākumā, taču Pekina liedza tās dalībnieku ieceļošanu, skaidrojot, ka vēl nav bijušas apstiprinātas šo personu vīzas. Ķīnas Ārlietu ministrija notikušo nosauca par pārpratumu, bet ģenerāldirektors Tetross Adhanoms Ghebrejesuss (Tedros Adhanom Ghebreyesus) paudis sašutumu par speciālistu neielaišanu.

«Esmu sazinājies ar Ķīnas amatpersonām, un esmu atkārtoti darījis zināmu, ka vizīte ir prioritāte PVO un starptautiskajai [speciālistu] grupai,» tā Ghebrejesuss.

Virkne pasaules valstu, ieskaitot Austrāliju, ir aicinājušas veikt jaunā koronavīrusa izcelsmes izmeklēšanu. PVO jau kopš 2020.gada jūlija ir kontaktējusies ar Ķīnas amatpersonām, un organizācijas pētnieki vēlas, noskaidrot, kā vīruss pārgāja no dzīvniekiem uz cilvēkiem, raksta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas