Ķīnai patīk Nausēdas nožēla par Taivānas pārstāvniecības Viļņā nosaukumu

Ķīnas amatpersonas atzinīgi novērtējušas Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) pausto, ka lēmums atļaut Viļņā atvērt Taivānas pārstāvniecību, tās nosaukumā iekļaujot Ķīnai nepatīkamo vietvārdu, bijusi kļūda, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Kā LRT citē Ķīnas mediju South China Morning Post, par šo tēmu trešdien, 5.janvārī, izteicies Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis. «Atzīt kļūdu – tas ir solis pareizajā virzienā, bet, kas ir svarīgāk, ir jābūt rīcībai,» tā citēts Ķīnas diplomātiskā resora pārstāvja Vanga Venbina teiktais.

2021.gada rudenī Viļņā tika atvērta Taivānas pārstāvniecība. Pekinu, kura uzskata Taivānu par separātisku savas valsts daļu, tas sadusmoja tik ļoti, ka tā asi vērsās pret lietuviešu uzņēmumu preču eksportu uz Ķīnu, kā arī izraidīja Lietuvas vēstnieci un pazemināja diplomātisko attiecību statusu ar Viļņu. Lietuvas medijos ziņots, ka Pekina ir arī izdarījusi spiedienu uz Rietumvalstu uzņēmumiem, kuri tirgo savu produkciju Āzijas lielvalsts tirgū, lai tie atteiktos no piegādātājiem Lietuvā.

Lasiet arī: Griba aizsargāt nāciju ir jāuzsūc no bērnudārza vecuma, uzskata Igaunijā

Lietuvas prezidents otrdien, 4.janvārī, intervijā raidstacijai Žinių Radijas vērtējis Viļņas diplomātu soli kā daļēji nepareizu. «Biroja nosaukums kļuva par atslēgas faktoru, kam patlaban ir ļoti liela ietekme uz mūsu attiecībām ar Ķīnu (..) un mums ir jātiek galā ar sekām,» otrdien sacījis Nausēda.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1581826/china-welcomes-lithuanian-president-s-criticism-of-taiwanese-representation-media

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas