Ķīnas cietumā ir apdraudēta Uhaņas Covid-19 dokumentētājas dzīvība

Ķīniešu neatkarīgā žurnāliste, kura pandēmijas sākumā dokumentēja Covid-19 uzliesmojumu un slimnīcu pārslodzi Uhaņas pilsētā un pēcāk sodīta ar cietumsodu, šobrīd ir tuvu nāvei – norādījuši viņas ģimenes locekļi, kā vēsta vēsta ASV medijs Radio Free Asia.

2020.gada nogalē 37 gadus vecā bijusī juriste Džana Džaņa Šanhajas pilsētas tiesā notiesāta par «strīdu izraisīšanu un nekārtību provocēšanu» uz četriem gadiem cietumā. Tiesā viņa noliegusi, ka būtu vainīga viņai inkriminētajos noziedzīgos nodarījumos un, atrodoties ieslodzījuma vietā, ievērojusi bada streiku. Lai izvairītos no piespiedu barošanas, Džana Džaņa ilgstoši ēdusi ļoti mazas devas no ēdiena, kas viņai tiek nodrošināts Šanhajas cietumā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē sievietes brālis mikroemuāru vietnē Twitter pavēstījis, ka 1,78m garā Džana Džaņa patlaban sver mazāk par 40 kilogramiem. «Es nedomāju, ka viņa vēl ilgi nodzīvos. Ja viņa nepārcietīs šo ziemu, es ceru, ka pasaule atcerēsies viņu tādu, kāda viņa bija agrāk,» rakstījis sievietes brālis.

2020.gada februārī internetā plašu uzmanību ieguva neatkarīgās žurnālistes reportāžas sociālajos medijos no 11 miljonu cilvēku apdzīvotās Uhaņas pilsētas, kur tobrīd vērsās plašumā iedzīvotāju saslimšana Covid-19.

Kā vēsta ASV medijs The New York Times, ASV Valsts departaments šonedēļ ir aicinājis Ķīnas varasiestādes nekavējoties atbrīvot Džana Džaņa no cietuma, lai sieviete varētu saņemt viņai nepieciešamo medicīnisko palīdzību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas