Ķīnas ietekme Igaunijā; Tallina noraida Pekinas kritiku par izlūkdienesta ziņojumu

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu

Igaunijas ārlietu dienests ir noraidījis Ķīnas Vēstniecības pausto lūgumu, lai Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienests izlabo tā secinājumus par Ķīnas ietekmi valstī, kas pausti dienesta sagatavotajā drošības situācijas izvērtējumā, ziņo ERR.

Aizvadītajā nedēļā Ķīnas vēstniecība Tallinā izplatījusi paziņojumu, kur nopēlusi Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienesta sagatavoto ikgadējo drošības ziņojumu. Ķīnas diplomātu neapmierinātību izsaukusi ziņojuma sadaļa par Ķīnu, raksta ERR.

Tajā igauņu izlūkdienests brīdinājis, ka Igaunijā aug Ķīnas ietekme, un tas notiek caur investīcijām, piedāvāto piektās paaudzes (5G) mobilā interneta tīklu.

Vēstniecība reaģējusi un lūgusi dienestu labot ziņojuma sadaļu par Ķīnu, taču otrdien, 18.februārī, lūgumu noraidījis Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu).

«Ārējās izlūkošanas dienesta vērtējums ir drošības izvērtējums, kura pamatā ir paša dienesta speciālistu informācija. Protams, tas nenozīmē, ka mēs neattīstīsim divpusējo sadarbību ar Ķīnu gan mūsu abu kopējās drošības, gan mūsu nacionālās drošības interesēs,» tā ministrs otrdien sacījis Igaunijas sabiedriskajam medijam ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas