Ķīnas prezidents: Partija kontrolē visu un visi to atbalsta

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins (pa kreisi)

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins ir svinīgā uzrunā brīdinājis ārvalstis neuzstādīt Ķīnai nekādus noteikumus un uzsvēris, ka valdošā Komunistiskā partija Ķīnā kontrolē visu.

Kā ziņo britu ziņu portāls The Guardian, Sji Dzjiņpins otrdien, 18.decembrī, svinīgā uzrunā par godu Ķīnas ekonomikas atvēršanas un reformu kampaņas gadadienai norādījis: «Neviens nav tādās pozīcijās, lai diktētu ķīniešu tautai, kas būtu un kas nebūtu jādara. (..) Mums ir izlēmīgi jāreformē to, ko vajadzētu un ko var mainīt. Mums ir izlēmīgi jāatsakās reformēt to, ko nevajag un nedrīkst mainīt.»

Sji Dzjiņpina vadītā Ķīnas Komunistiskā partija ir gadu desmitiem ārvalstīs pelta par represīvu politiku pret etniskiem tibetiešiem, bet 2018.gadā tā saskārusies nosodījumu par iedzīvotāju aizturēšanas nometnēm Siņdzjanas autonomajā reģionā. Rietuvalstu prese izpētījusi, ka šādās nometnēs tiek turēti vairāk nekā miljons mazākumtautību pārstāvju, galvenokārt etnisko uiguru.

Ķīnas prezidents savā runā tomēr uzsvēris, ka valdošo partiju atbalsta «visas etniskās grupas» un uzsvēris Komunistiskās partijas pilnīgu varu pār valsti: «Vai tā būtu partija, valdība, armija, vienkāršie cilvēki vai studenti, austrumi, rietumi, dienvidi un ziemeļi – partija vada visu.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas